З 1 вересня паперових лікарняних не буде: МОЗ переходить на «е-лікарняні»

Дата: 22.07.2021 17:37

Фото без описуПереконайтеся в актуальності мобільних номерів, зазначених у ваших деклараціях!

У липні-серпні медичні заклади ще зможуть формувати як електронні лікарняні, так і видавати паперові листи непрацездатності, а вже з 1 вересня відбудеться повний перехід на електронну систему.

Процедура отримання лікарняного онлайн така:

• пацієнт приходить до лікаря на огляд
  • лікар створює електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі та завіряє його КЕПом
  • пацієнт отримаєповідомлення від E-health. Звідти за кілька секунд лікарняний потрапляє до Реєстру Пенсійного фонду.
  • там формується електронний листок непрацездатності − це саме той документ, за яким вам нараховують виплати.
  • про це також надійде повідомлення на телефон, вже від ПФУ.

Увага! Дуже важливо, щоб номер мобільного телефону, зазначений  у декларації про вибір лікаря, був актуальним і ним користувалися саме ви.

Тож якщо ви втратили чи перейшли на інший  номер, зверніться найближчим часом до сімейного лікаря, щоб у декларації його замінили на актуальний.