Атюша відсвяткувала день села

Дата: 19.07.2021 14:15
Кількість переглядів: 2070

Фото без описуУсі справи відклали в суботу  атюшани, аби зібратися на святі єднання, дружби, радості, щирого спілкування, душевних спогадів і світлих надій – Дні села! Тепло й щиро зустріла Атюша дорогих гостей.

Територія біля будинку культури стала центром торгівлі й розваг – святковим і вбраним. Напередодні маленькі атюшани дружно допомогли організаторам прикрасити територію гуляння. Кажуть, святкові кульки, а їх було 600, надували гуртом аж 50 людей.

Фойє будинку культури зустріло гостей виставкою місцевих майстринь-вишивальниць: Любові Іванівни Мироненко, Галини Петрівни Юхно, Ольги Іванівни Гейко, Тетяни Григорівни Приходько, Валентини Григорівни Терещенко, Наталії Іванівни Кисіль.

Чорно-білими, але емоційно яскравими світлинами усміхалася зі стенду історія великого села.

Свято почалося з  офіційної частини всередині будинку культури.

З днем села привітали атюшан староста Станіслав Пилипець. Вітаючи велику Атюшівську громаду, Коропський селищний голова Володимир Куніцин побажав, щоб лунали в селі дитячі голоси, щоб було приємно жити – у здоров’ї й благополуччі. А ще голова закликав атюшан бути ініціативнішими та частіше ставити перед владою вимоги, щоб через рік село зустрічало гостей ще охайнішим та привабливішим.

Під час урочистостей керівник старостинського округу і голова громади обмінялися подарунками. Володимир Миколайович привіз із собою мотокосу, талони на пальне та «конверт» для фарби на амбулаторію. Йому Станіслав Іванович  булаву і коровай. Прийнявши святковий хліб на рушнику, голова громади передав славному земляку, який не одне десятиліття вів село і прекрасний колгосп не до одної тисячі тонн такого хліба – Івану Миколайовичу Пилипцю.  Мить передачі короваю була надзвичайно зворушливою. А запашний святковий хліб тоді розділили між гостями.

Ретельно підготували організатори сценарій свята. Правильні й потрібні слова знайшлися в ньому для всіх −  наймолодших і найстарших жителів села, матерів-героїнь, ювілярів весіль і дня народження, батьків, синів і доньок із багатодітних родин.

Окремо подякували працівникам медичної сфери – минулий рік був для них надто важким… Схилили голови в скорботі за земляками, яких забрав голодомор, які не повернулися з війни, полягли за рідний край. Висловили вдячність і пошану матерям загиблого патріота України Станіслава Ковтуна Тамарі Петрівні, батькам загиблого сина на Афганській землі Михайла Кравченка − Івану Савелійовичу та Олені Василівні. До меморіалів поклали квіти.

Жіночий ансамбль «Джерело», Заслужений працівник культури України Галина Сушко, атюшівські соловейки Анастасія Башук, Ангеліна Дяченко; співоча гостя із Людмила Писаренко із Сум подарували землякам і гостям прекрасні виступи. Були й танцювальні номери – юних красунь із хореографічних колективів «В ритмі серця», «Квіти України» підготувала до виступу хореограф Коропського БК Жанна Маркачова. Чудове свято бездоганно провела постійна ведуча Ярина Крупина.

Наприкінці концерту всі учасники художньої самодіяльності отримали солодкі корзинки, які спекла творча атюшанка, багатодітна мама і чудова господиня Вікторія Середа.

А далі на атюшан чекав сюрприз – годинний виступ народного аматорського духового оркестру Коропського будинку культури (керівник Валерій Фока).

Надворі організували «польову кухню», безкоштовне частування для всіх. Були куліш, млинці зі шкварками і чай. Щоб пригостити всіх, пішло 10 кілограм пшона, мішок картоплі та два 40-літрових бідони малосольних огірків. Господині – молодці!

Розважальна програма була розписана на весь день. Досхочу набавилась малеча – до їхніх послуг були аніматори, шоу мильних бульбашок та безкоштовні «блискучі» татуювання. Працювали атракціони.

Понад  годину тривав розіграш безпрограшної лотереї з багатьома суперпризами. Поціловані удачею атюшани забрали додому пилосос, мікрохвильовку, електром’ясорубку та іншу побутову техніку, папугу в клітці, і навіть 9 метрів паркану. А комусь удача щиро усміхнулася уже вдруге. Наприклад, цьогорічна володарка суперпризу (причіп дров) на минулому Дні села виграла рулон сіна. Загалом і інші призи були непогані. Спонсорську допомогу для проведення лотереї надали Олександр Андрущенко, Сергій Старуха, Володимир Куніцин, Світлана Ковтун.

Увечері свято продовжилося танцями під «живе» виконання від артистів Коропського БК Ірини Коротич і Андрія Холмецького, директора Атюшівського БК Віктора Крупини. Співали й голосисті гості − Володимир Оксинь із Києва та Людмила Писаренко із Сум.

Опівночі небо над Атюшею «розфарбував» святковий салют. Гуляння тривало майже до світанку.

Ми назвали багато прізвищ дійових осіб суботнього свята. Але це ще далеко не всі, хто присвятив Дню села в Атюші свій час, сили, натхнення і творчість, допоміг фінансово. В організації свята потужне плече підтримки старості надав колектив будинку культури: художній керівник Тетяна Приходько, директор Віктор Крупина разом із родиною - донькою Яриною і дружиною Наталією Миколаївною.

День села пройшов за підтримки спонсорів з Атюші та із-за її меж, а також селищної ради.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю