ЕКСПЕРТИ DOBRE ПРЕДСТАВИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ УМОВ ЖИТТЯ ТА ЯКОCТІ ПОСЛУГ У ГРОМАДІ

Дата: 16.07.2021 17:34

Фото без описуТриває робота над Стратегією розвитку громади. Вчора робоча група зі стратегічного планування  вдруге зустрілася з міжнародними експертами Програми DOBRE, з якою вже півроку співпрацює наша громада.

До Коропа вкотре завітали Андрій Кавунець, Анастасія Ланова із Вінниці та Радослав Шарлея з польського міста Познань. Вони представляють компонент стратегічного планування, результатом якого стане Стратегія розвитку громади до 2029-го року.

Наша Стратегія базуватиметься на потребах жителів громади. Саме тому Програма DOBRE попередньо провела соціологічне дослідження за авторською методикою Фонду Розвитку Місцевої Демократії.

Із 6149 жилих домогосподарств, що налічуються у громаді,  спеціальна програма  випадково обрала для опитування 362.

У  фокусі дослідження була якість життя людей  і оцінка послуг,  які надаються.

Питання анкети поєднані багатьма внутрішніми зв’язками, що робить результати максимально точними. Похибка вимірювання, за словами експертів, складає всього 5%.

Це вперше у нас пройшло настільки глибоке соціологічне дослідження.

Думка про громаду і владу

58,5% громадян на запитання «Наскільки Ви задоволені чи незадоволені тим, що проживаєте в нашій об’єднаній громаді?» відповіли  «скоріше задоволені» або ж «дуже задоволені». 35% поставили посередню оцінку. Хоча  аж 72% відповіли, що не переїхали б жити з громади, навіть якби була можливість.

Всього 6,1% опитуваних сказали, що негативно оцінюють створення об’єднаної громади. Результат, за словами експертів, порівняно хороший, адже є такі громади, де люди категорично не сприймають навіть сам факт об’єднання.

Середній бал 4,51  за 6-бальною системою оцінювання поставили люди  голові громади за його діяльність. Це, як сказав польський експерт  Радослав Шарлея, один із найвищих результатів по громадах, де робили таке опитування.

Діяльність ради громади люди оцінили в середньому в 4.12 бали за 6-бальною системою.

Більшість - 53% - дали посередню оцінку роботі службовців селищної ради, 40,5% опитаних сказали, що оцінюють їхню роботу високо, 6,4%  − низько.

Опитування навіть допомогло зафіксувати характер ставлення службовців до громадян. Так, 55,8% дали оцінку ставленню «добре» чи «дуже добре», 38,7% - «посередньо», 5,5% - «скоріше погано» чи «дуже погано».

Інформування про життя громади

На думку 58% опитаних, влада громади інформує мешканців про свою діяльність. 62% опитуваних сказали, що цікавляться чи дуже цікавляться тим, що відбувається у нашій громаді.

Найзручнішими джерелами інформації люди вважають такі:

• 57,2% - місцеві ЗМІ (газета, радіо)
  • 52,8% - збори, зустрічі з представниками ради, депутатами
  • 29,3% - офіційна інтернет-сторінка ради
  • 26,2% - соціальні мережі
  • 17,7% - дошки оголошень
  • та інше

Оцінка послуг

Опитування показало, що люди найвище оцінюють наявність природи в оточенні; чистоту громадських місць, якість питної води (смак, запах, чистота).

У галузях освіти, культури, спорту загалом позитивні оцінки.  Дещо відстає медицина – її бали потягнув униз показник «доступність послуг фахових лікарів».

З найнижчими  балами - можливість сортування сміття, чистота водойм, якість дорожнього покриття, можливість скористатися громадським транспортом, доступність велосипедних маршрутів, наявність транспортного сполучення між населеними пунктами.

Те ж саме стосується доступності робочих місць, можливості заснування власного бізнесу, допомоги підприємцям від громади.

В кінці опитування всім учасникам запропонували вказати, які галузі повинні мати найбільшу підтримку. Угорі рейтингу:

• охорона та профілактика здоров’я
  • дорожня інфраструктура
  • соціальна допомога
  • освіта і дошкільне виховання

Висновки

Всі результати дослідження будуть проаналізовані, зроблені правильні висновки, − сказав під час зустрічі голова громади Володимир Куніцин. Він подякував експертами DOBRE за пророблений ґрунтовний аналіз, що дає орієнтири для роботи.

За результатами опитування експерти запропонували проєкт стратегічного бачення і 3 стратегічні цілі:

1. Сприяння розвитку економічного потенціалу громади
  2. Покращення якості життя і транспортних послуг
  3. Забезпечення умов для особистого розвитку мешканців громади, відпочинку та внутрішньої інтеграції

Андрій Кавунець детально зупинився на операційних цілях до кожної з них.

Наступним етапом стратегічного планування буде створення плану конкретних заходів. Про нього йтиметься на наступному засіданні робочої групи 10 серпня.

Перед затвердженням на сесії проєкт Стратегії обов’язково пройде процедуру громадських слухань.

Всі результати опитування увійдуть до Стратегії як додаток.

Друга зустріч робочої групи зі стратегічного планування пройшла у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Коропська громада є партнером Програми DOBRE у Чернігівській області.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю