Як справлятися зі стресом?
Під час профілактичних рейдів селами нашої громади бачимо не тільки сім'ї у складних життєвих обставинах, але і батьків, які належним чином виховують своїх дітей, та більшість із них визнає, що конфліктні ситуації частенько трапляються у їхньому житті. З приводу цієї теми за для підтримки душевної рівноваги батьків, які щоденно дбають про щасливе майбутнє своїх дітей, хочемо поділитися порадами, як не потрапляти у тенета роздратованості.
І якщо ви відчуваєте, що у вашому житті забагато стресів, то можете самостійно вжити ряд заходів, щоб покращити свою якість життя та якість життя своїх дітей – незалежно від того, наскільки погано ви почуваєтесь в даний момент.
Розмовляйте і слухайте
Спілкування – ключ до всіх гарних стосунків. Якщо ви не проситимете того, чого потребуєте, то, скоріш за все, цього не отримаєте. Якщо ви не говоритимете, що думаєте, то відчуєте себе невдоволеним. Якщо ви і ваш партнер не будете відкритими до своїх потреб, то будете незадоволені своїми стосунками. Якщо ви не прислухатиметеся до потреб своїх дітей вони можуть страждати.
Організуйте себе
Складіть список справ, про які ви повинні пам’ятати.
Плануйте з випередженням
Розпізнайте моменти, які протягом дня потенційно можуть викликати стрес, і подумайте з випередженням, як з ними впоратись.
Знайдіть час для себе
Переконайтеся, що у вас є трохи часу для себе – найкраще щодня. Ви також важлива людина. Якщо у вас справді важкий тиждень, обіцяйте собі, що влаштуєте для себе щось особливе.
Старайтеся розслабитися
Знайдіть способи розслабитись. Поробіть фізичні вправи, послухайте приємну музику, випийте чашку чаю або зробіть щось інше, що дозволяє Ввам зняти напругу.
Привітайте себе
Якщо ви справились зі складною ситуацією, ви маєте право собою пишатися.
Намагайтеся дивитися на життя з оптимізмом
Концентруйтеся на тому, що ви найбільше любите у батьківстві, і на приємних моментах свого життя.
Пам’ятайте, що стрес заразний
Якщо ваші діти бачитимуть, як ви нервуєте і злитеся на кожному кроці, коли все відбувається не так, як ви задумали, вони, скоріше за все, почнуть так само реагувати на розчарування та труднощі в житті.
Зверніться за допомогою
Це позитивна конструктивна дія, а не ознака слабкості! Не думайте, що якщо ви батько/мати, то ви єдина особа, яка може задовольнити потреби вашої дитини. Пам’ятайте, що багато батьків вирішують скористатися допомогою.
Інформація відділу – служба у справах дітей