Пройшов зліт туристів-краєзнавців Коропської селищної ради «Туристська ватра»

Дата: 25.06.2021 08:23

Фото без описуТри дні в урочищі Роменське під Карильським проходили змагання юних туристів. А якщо офіційно – Третій Відкритий зліт юних туристів-краєзнавців Коропської селищної ради «Туристська ватра».

Приїхав сьогодні туди зранку. Палатки, вогнище – вариться куліш, а десь – сюрпа. Десятки загорілих, активних дітей. Знайомі вчителі. Огорожені маршрути змагань. Хтось грає в піонербол. Хтось хлюпається в імпровізованому душі.

І такий спокій навкруг. Видно – за три дні всі здружились. Всі – одна сім’я.

Зустрічаю біля головної палатки Сергія Анатолійовича Пономарчука – головного туриста Коропщини.

- В змаганнях бере участь аж 7 команд. Це багато. Карильське, Лукнів, Корюківка, Рождественське, Риботин, Атюша, Деснянське. Вже пройшло чимало змагань: техніка пішохідного туризму, особисті та командні зв’язки, маршрут (крос-похід), конкурсна програма (візитка команди, в’язання вузлів, спец завдання, туристичний побут)

- Чим займаєтесь ввечері?

- Підведення підсумків за день, спілкування, посиденьки. Хтось танцює під музику.

- Які труднощі в організації заходу?

- Труднощі подолано. Селищна рада привезла нам величезну бочку води – і її вистачило на три дні. Привезли новий туалет. Їсти кожна команда собі варить – навіть дехто поварів брав. А головна проблема – рекордна спека, ввечері – комарі. Та в 22.30 вона влягаються спати – отоді вже спокій. З погодою вгадати не можливо – табір облаштовується довго, так що всяк буває. А взагалі, моя улюблена пора року для змагань – вересень місяць.

Організація стартів – а їх організував Центр дитячої та юнацької творчості – на високому рівні. Приїжджали навіть судді з Чернігова та з Борзнянщини.

Багато в табір заїжджає гостей – ті, хто вже виріс, та все добре пам’ятають. Пройдуть роки, втома і спека забудеться, загояться укуси від комариків – а радість спілкування, азарту залишиться.

Спостерігав за стартами. Вразило Карильське. Особливо – сестри Кузик. Софія – ото моторна, ото командир. В Карильчан є інвентар, є фанатично відданий справі наставник, є бажання – і вони найкраще підготовлені.

Вразив і Богдан Котов з Рождественського – справжній атлет і на диво розумний турист.

Підходжу до гурту риботинських дітей. Питаю, чи не втомились.

Діти саме обливають один одного водою з пляшок, їм весело.

- Нам добре, ще б залишились!

Важко тим командам, де малі діти – наприклад, шестикласники. Малі вони ще для таких звитяг.

На підведення підсумків приїхав Володимир Куніцин. Призів було багато – десятки.

Головними нагороджені Богдан Котов на Настя Жорняк – кращі туристи. Команди – Деснянського, Лукнова. А головний приз, звичайно ж, в Карильського.

Отримали нагороди і судді, і представники команд.

А в Сергія Пономарчука – нові плани, нові старти!

Текст і фото – Володимир Лучко,
начальник відділу сім’ї, молоді та спорту

«Коропщина спортивна»