Коропська громада отримає субвенцію для підключення сіл до оптичного інтернету

Дата: 10.06.2021 09:52

Вчора Кабінет Міністрів затвердив розподіл 483,8 мільйона гривень  на 670 громад України для реалізації проєкту «Інтернет-субвенція». Субвенцію на підключення оптичного інтернету отримає 51 громада Чернігівщини, зокрема і наша. Коропській громаді погодили фінансування у 2 мільйони 892 тисячі 985 гривень.

«Інтернет-субвенція» − проєкт Міністерства цифрової трансформації, спрямований на те, щоб покрити оптичними мережами села і підключити навчальні, медичні, культурні заклади до швидкісного інтернету.

Результати розподілу коштів між громадами можна переглянути в дашборді Міністерства цифрової трансформації. Також тут можна подивитися перелік громад та сіл, кількість соцзакладів, які отримають підключення до інтернету, та суми фінансування.

За цим посиланням можна перевірити і Коропську ТГ.

Погоджена сума фінансування для нашої громади – 2 мільйони і майже 893 тисячі гривень.

Громади, що пройшли відбір, отримають гроші з держбюджету, потім проведуть прозорий тендер, після чого провайдери почнуть розбудовувати мережу.

Зауважимо, що фінансується підключення тільки тих сіл, у яких відсутні оптичні мережі.

До речі, інтернет-субвенцію на оптичний інтернет отримають не всі громади. Із 1470 громад України – тільки 670.

Під час подання заявки на інтернет-субвенцію від нашої громади збором інформації про об’єкти інфраструктури, кількість населення, а також обстеженням наявності/відсутності оптичного інтернету займався завідувач сектору інформаційної діяльності, програмного забезпечення та комунікацій з громадськістю селищної ради Олександр Шкляр.

Сектор інформаційної діяльності,
програмного забезпечення та комунікацій з громадськістю