Стресові ситуації у батьків: як їх долати

Дата: 08.06.2021 10:33

Фото без описуПрацівники служби у справах дітей під час профілактичних рейдів, обстежуючи умови проживання дітей в родині, звертають увагу на іноді не прості стосунки між батьками  і дітьми. Хоч більшість батьків отримують задоволення від виховання своїх дітей, але одночасно вважають це завдання дуже важким. Особливо це стосується ситуацій, коли батькам доводиться справлятися з додатковими труднощами −  такими як нестача грошей, погані житлові умови, тривале безробіття. Буває, що ці стресові чинники виходять за межі витривалості батьків та штовхають їх до поведінки, яка змушує їхніх дітей страждати.

Іноді складна поведінка та вимоги наших дітей накладаються на інші життєві труднощі і просто виходять за межі терпіння.

Ось найчастіші ситуації, які викликають стрес у батьків, і вказівки, як можна з ними справлятися.

1. Дитина постійно плаче

Варто пам’ятати, що плач – найефективніший спосіб, яким мала дитина може сказати, що їй щось потрібно. Якщо Ваш малюк плаче без очевидної причини, Ви можете випробувати якийсь із цих способів:

• м’яке колисання;
  • обійми та погладжування;

Пам’ятайте – діти ніколи не плачуть, щоб вас розсердити. Плач – це спосіб, яким вони можуть з Вами спілкуватися.

1. Мій син не робить те, про що я його прошу

Спробуйте з’ясувати:

• чи дитина розуміє, що ви їй говорите?
  • чи ви не вимагаєте надто багато?

Сконцентруйтеся на позитивних, а не на негативних проханнях. «Будь ласка, грайся тихіше» звучить краще, ніж «Не галасуй так нестерпно».

1. Мої діти постійно сваряться

Багато батьків почуваються дуже погано, якщо їхні діти часто сваряться, і переживають, що їхні чада ніколи не навчаться нормально співіснувати з іншими.

Діти мають навчитися вирішувати конфлікти між собою, тому старайтеся не втручатися кожного разу, коли вони сваряться. Зазвичай їхні сварки не тривають довго, і через хвилину діти знову чудово спілкуються.

Якщо ви мусите втрутитися, намагайтеся з’ясувати, що сталося. Вислухайте кожну дитину і допоможіть зрозуміти точку зору іншої сторони.

Якщо у вас двоє чи більше дітей, намагайтеся знайти спосіб, щоб кожній з них приділити трохи часу.

1. У неї бувають жахливі напади злості

Малі діти переживають сильні емоції, і буває, що вони виражають їх дуже різко.

Спробуйте зберігати спокій. Уникайте ситуацій, які можуть викликати у дитини напад злості.

1. Мій син говорить про те, що можна іншим дітям, а йому — ні

Вислухайте те, що говорить ваша дитина, і подумайте, чому ви встановили такі правила.

Подумайте, чи у цій ситуації можливий якийсь компроміс.

1. Вона не хоче йти спати

Більшість дітей вважає, що сон – це втрата можливості погратися.

Дозвольте дитині закінчити гру і скажіть, що наближається час, коли треба йти у ліжко.

Спробуйте зробити засинання приємною подією для дитини; можете почитати дитині перед сном.

Якщо ви починаєте відчувати роздратування, попросіть свого партнера чи старшу дитину замінити вас.

Впевніться, що протягом дня ваша дитина отримує достатньо уваги і не відчуває себе самотньою у своїй кімнаті. Якийсь час дитина може ділити кімнату з сестрою чи братом.

Пам’ятайте, що у всіх дітей різна потреба у сні.

Інформація відділу – служба у справах дітей
Коропської селищної ради