Микола Лукич Баранець із Атюші отримав нагороду із Чеської Республіки

Дата: 28.05.2021 17:31

Фото без описуЄдиному в Атюші ветерану Другої світової сьогодні урочисто вручили почесну пам’ятну медаль до 75-ї річниці закінчення війни – нагороду міністра оборони Чеської Республіки.

Чехія нещодавно передала 144 такі медалі для наших ветеранів, чиї фронтові дороги пов’язані з цією республікою.

Невелика церемонія нагородження Миколи Лукича пройшла у холі Атюшівського будинку культури.

Пам’ятну медаль вручив фронтовику начальник відділу Міністерства у справах ветеранів у Чернігівській області Юрій Потійко. Представник міністерства подякував нашому землякові за  мир для майбутніх поколінь і за відбудову держави, побажав обов’язково зустріти 100-літній ювілей.

Доброго здоров'я, сил і довголіття побажали ветерану заступник Коропського селищного голови Наталія Басанець і староста Атюшівського старостинського округу Станіслав Пилипець.

Привітати шанованого Миколу Лукича із визначною подією прийшли односельці.

… Війна вписана у книгу життя атюшанина з її перших сторінок. Пішов на фронт у 1943-му – в юні 16 років. Але другого разу.

Ветеран розповів, що якось віз биками зерно із молотарки. Навпроти, полем, йшли радянські розвідники. Кивнули хлопцю, щоб зупинився, спитали шлях до броду через Сейм, щоб перебратися на той берег річки. Бики із зерном повернулися на молотарку назад, та там і залишилися. Людям на молотарці розвідники оголосили: ми цього хлопця забираємо.

Проте командир частини наказав відправити «солдата» додому. Бо дитина ще…

Так юнак і опинився дома. Але ненадовго. Призвали на службу через місяць. Склав військову присягу.

Далі була Західна України, потім – Середня Чехія... Трохи не дійшов до Німеччини, бо отримав поранення в ногу.

- Щось гупнуло – чи снаряд, чи що… Не знаю. Війна є війна, − пригадує фронтовик.

У мирний час трохи працював ветеран на шахтах Донбасу. А так майже все життя трудився у колгоспі.

Про Миколу Лукича відгукуються як про добру й позитивну людину. Любить ліс, біля якого живе, затятий грибник – у свої 94 ще ходить на «тихе полювання».

На прохання побажати щось нинішньому молодому поколінню, ветеран відповів так:

− Труд. Хто трудиться – той і живе.

Вітаємо Миколу Лукича з нагородою! Добра, здоров’я і довголіття!

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю