Діловодам і старостам – про актуальне
19 квітня в селищній раді вперше пройшла навчальна зустріч для старост і діловодів громади. Фахівці Управління соцзахисту населення та Центру надання адміністративних послуг донесли представникам старостинських округів актуальну інформацію, що стосується призначення всіх видів допомог і субсидій. Учасники ланцюжка «староста/діловод – ЦНАП – Управління соціального захисту населення» на прикладах із життя узгодили правила й принципи співпраці, щоб кожен заявник зміг вчасно отримати належну йому державну допомогу. Йшлося на зустрічі й про інші актуальні теми сьогодення.
Як зареєструвати пасіку
Провідний спеціаліст відділу економіки, інвестицій та інноваційного розвитку Андрій Белан розповів про порядок реєстрації пасік в органах місцевого самоврядування.
А для цього пасічнику треба:
- прийти в селищну раду;
- написати заяву;
- надати копію ветеринарно-санітарного паспорта (його видає Держпродспоживслужба).
Після цього інформація вноситься в Журнал обліку пасік. Пасіка вважається зареєстрованою.
Реєстрація пасіки – це захист бджоляра. Тільки із зареєстрованою пасікою можна сподіватися на компенсацію, в разі якщо бджоли постраждають від обробітку сільгоспугідь агро-хімікатами. До того ж, зареєстрована пасіка дозволяє отримати державну дотацію на бджільництво.
Щоб державна допомога прийшла вчасно: прості правила
2021-й рік приніс новації у механізмі призначення всіх видів державних допомог і субсидій. Фахівці Управління соціального захисту населення уже не приймають заяви з документами від громадян. Тепер це роблять уповноважені особи (старости й працівники Центру надання адміністративних послуг). У ході роботи щоденно виникають якісь питання. Тому фахівці УСЗН Новгород-Сіверської РДА - начальник відділу з питань призначення та виплати державних допомог Людмила Пацук, начальник відділу соціальної підтримки пільгових категорій громадян, осіб з інвалідністю та нагляду за правильністю призначення пенсій Галина Лаврик разом із фахівцями ЦНАПу – начальницею Надією Лебідь і адміністратором Аллою Корсунською розповіли про те, з чим старостам і діловодам треба бути уважними під час прийому заяв і документів.
Основне:
- повнота переліку необхідних документів;
- декларація за правильний період (липень 2020-грудень 2020 у разі звернення з 1 травня; жовтень 2020–березень 2021 у разі звернення з 1 червня).
Дані про кожного заявника, який звертається за будь-яким видом державної допомоги, тепер вносяться до Інтегрованої інформаційної системи «Соціальна громада». Програма «просить» усі дані про людину (паспорт, код, особові рахунки, дані про прописаних із нею). Якщо хоча б чогось нема – доведеться доносити. А процес донесення-завезення документів затягує призначення допомоги.
Тому діловоду чи старості буде найкраще поробити копії всіх документів і свідоцтв, та передати їх до ЦНАПу із заявою.
У громаді розпочалася інвентаризація земель. Тож начальниця земельного відділу Лариса Дорошенко звернулася до старост і діловодів, щоб вони:
- подали інформацію про землі колективної власності для виявлення можливої відумерлої спадщини;
- подали інформацію про господарські двори;
- терміново повідомляли про факти розорювання прибережних смуг, природоохоронних зон, лугів.
Під час зустрічі старости й діловоди ставили запитання присутнім фахівцям. Їм або надавали відповіді, або ж запрошували для окремих, детальніших консультацій і ретельнішого вивчення ситуації.
Якщо буде потреба й зацікавленість, то заходи такого формату проходитимуть у нашій громаді постійно.
- У перспективі, якщо ви вважаєте за потрібне, ми будемо практикувати такі зустрічі й далі, − сказав старостам і діловодам селищний голова Володимир Куніцин. − Ми з вами одна команда, і повинні працювати пліч-о-пліч. Ми разом. Тож якщо у ході роботи і життя будуть якісь труднощі − завжди звертайтеся. Будемо організовувати зустрічі, запрошувати відповідних фахівців, щоб наша робота в цих складних умовах була ефективнішою.
Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради