У Коропі відзначили річницю першого польоту людини в космос

Дата: 12.04.2021 15:55

Фото без описуСьогодні відзначається День працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародний день польоту людини в космос. 12 квітня, рівно 60 років тому, відбулась визначна в історії людства подія − Юрій Гагарін на кораблі «Восток» першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі. У Коропі, що тісно пов’язаний із темою космосу, сьогодні пройшли святкові заходи, присвячені цій даті. Через карантин значно скромніші, ніж зазвичай.

У нашому містечку народився винахідник, автор схеми першого у світі реактивного літального апарату Микола Кибальчич. У Коропі неодноразово бував перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.  Тому день космонавтики у нас завжди відзначали з особливим теплом. Обов’язково цього дня вихованці ракетомодельного гуртка Центру дитячої та юнацької творчості запускали ввись свої ракети. А публіка захоплено спостерігала за юними зоряними мрійниками…

Другий рік поспіль через карантин ми не відсвяткували День космонавтики як звично, широким загалом. Але зовсім без уваги цей день не залишився.

Вранці в ефірі радіо Короп ФМ прозвучала тематична програма, в якій виступив науковий співробітник музею Григорій Касьяненко. Послухати ефір можна за посиланням.

А вдень у Коропі вшанували пам’ять наших видатних земляків, пов’язаних із космосом. Заступник селищного голови Наталія Басанець, начальник відділу культури і туризму Сергій Семенов разом з колективом, дослідник історії із Деснянського Вадим Махинько поклали квіти до пам’ятника Миколі Кибальчичу і маршалу авіації Сергію Руденку.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради