Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Протиепідемічні заходи посилили - рішення комісії ТЕБ та НС

Дата: 17.03.2021 17:23

Область – «помаранчева»

Днями  Кабінет Міністрів України оновив епідемічне зонування областей у зв’язку з COVID-19, за яким Чернігівщину  віднесли  до «помаранчевої» зони. Це попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. «Помаранчевий» рівень передбачає посилення обмежувальних заходів.

Сьогодні в Коропі працювала комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні спланували подальші «антиковідні» кроки.

У комісії ТЕБ та НС головує селищний голова Володимир Куніцин. Серед членів комісії − керівники медзакладів, представники екстрених служб, керівники комунальних підприємств.

Які обмеження запровадили?

Від сьогодні (і допоки ми будемо в «помаранчевій» зоні) в нашій громаді діятимуть посилені карантинні обмеження.

обов’язковий масковий режим

Не можна перебувати в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот.

За цим тепер посилено стежитиме поліція. До речі, з початку епідемії правоохоронці склали на Коропщині 47 протоколів за неносіння масок (зокрема в цьому році – 28).

обмеження масових заходів

Заборонені масові заходів за участю більше однієї особи на 4 квадратні метри площі будівлі або території  або наповненістю залів понад 50 відсотків місць (крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування).

Спортивні заходи в КСК «Аполлон» проводяться за зачиненими дверими, з дотриманням протиепідемічних норм.

обмеження в роботі барів і кафе

Робота суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування заборонена після 24-ї та до 7-ї години. Решту часу такі заклади повинні працювати з дотриманням карантинних обмежень (дистанція понад 2 метри між відвідувачами, маски, антисептик)

вимоги до обслуговування покупців

Необхідне маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між клієнтами не менш як 1,5 метра. Продавці – у масках і респіраторах.

Комісія ТЕБ та НС рекомендувала Держпродспоживслужбі та поліції посилити контроль над тим, як магазини дотримуються встановлених санітарно-епідемічних вимог.

Ситуація з COVID-19

Медики повідомили, що сьогодні епіцентр поширення COVID-19  у Коропі, Краснопіллі та Шабалинові.

12 чоловік сьогодні лікуються в інфекційному відділенні Коропської лікарні. Наші люди  також у Бахмачі та Новгород-Сіверському. Медичні заклади заповнені хворими.

Коропська, Шабалинівська й Карильська школа цього тижня перейшли на дистанційне навчання.

Тестування

В Коропі тести на антиген («швидкі») робить центр первинної медико-санітарної допомоги. Тестують усіх із симптомами, безкоштовно. В запасі їх достатньо − 1412 штук.

За тиждень (із минулого вівторка) на COVID-19 такими тестами перевірили 255 людей. Вірус виявили у 102.

Проблема в тому, що тільки позитивний ПЛР-тест дає пацієнту право лікуватися від COVID-19 за державний кошт. «Швидкий» тест у цьому випадку до уваги не береться.

Через це комісія дала доручення головному лікарю ЦПМСД Миколі Сємаці якомога швидше організувати проведення  ПЛР-тестування.

Вакцинація

Коропська громада в очікуванні вакцинації, яка повинна розпочатися уже скоро. Її робитиме спеціальна мобільна бригада з Новгорода-Сіверського. Подані списки бажаючих вакцинуватися, серед них 15 медичних працівників.

Будьте обережними і уважними до власного здоров’я і здоров’я людей, які вас оточують. Якщо ви захворіли, намагайтеся залишитися вдома, не наражайте себе та інших на небезпеку. Носіть маски, користуйтеся антисептиками. Будьте здоровими!

Текст ПРОТОКОЛУ №3 засідання ТЕБ та НС

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради