Експерти DOBRE розпочали оцінку спроможності нашої громади

Дата: 11.03.2021 19:35

Фото без описуЗ ознайомчим візитом у Коропській громаді сьогодні вперше побувала заступниця керівника Програми USAID DOBRE Юлія Єсмуханова і куратори по нашій області − програмні спеціалісти Наталія Сафронова й Віталіна Старчик.

На початку селищний голова Володимир Куніцин представив гостей всім присутнім. Участь у заході взяло багато людей − крім керівництва, це були представники депутатського корпусу, начальники відділів, керівники медзакладів, комунальних підприємств, представники молодіжної ради.

Далі Юлія Єсмуханова зробила коротку презентацію подальшої роботи.

Вона розповіла, що експерти завітали для того, щоб розпочати попередню оцінку індексу спроможності нашої громади.

Поняття «спроможність» для DOBRE має трохи інший зміст, відмінний від звичного значення. Тут йдеться не про територію та кількість населення, а про внутрішній потенціал громади, внутрішні системи, які роблять її ефективнішою в розпоряджанні коштами і наданні послуг, у комунікації з громадянами, об’єднують команду для злагодженої роботи.

Експерти DOBRE присвятили весь день детальним співбесідам із головою і заступником, секретарем, представниками депутатського корпусу, старостами, керівниками відділів, комунальних підприємств, представниками молодіжної ради.

За результатами співбесід вони зроблять оцінку нашої громади з 20 різних компонентів таких критеріїв:

• лідерство та управління
  • фінансовий менеджмент та бюджетування
  • надання послуг
  • участь громадськості

Крім цього будуть опрацьовувати різні документи стосовно діяльності громади. За кожен компонент нашій громаді поставлять бали − від 0 до 5.

У квітні експерти DOBRE представлять результати оцінювання й сформують Дорожню карту (план) покращення спроможності громади.

Дорожня карта стане дороговказом:  для нашої громади − для розвитку; для Програми – яким чином нас підтримувати.

Згодом DOBRE проведе оцінку спроможності нашої громади ще раз, щоб виміряти прогрес.

Це був уже четвертий за рахунком візит представників Програми до нашої громади. Раніше в Коропі працював експерт зі стратегічного планування Андрій Кавунець, представник компоненту «Молодіжна робота» Захарій Ткачук, фінансова експертка Галина Семенець. До того ж пройшло багато різних за темами онлайн-зустрічей.

Сьогоднішню та всі інші зустрічі проведено у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Коропська територіальна громада є партнером Програми DOBRE у Чернігівській області.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)