Внесено зміни у звітність з єдиного внеску

Дата: 26.02.2021 14:41

Фото без описуДержавна податкова служба України, з метою однозначного тлумачення норм нормативно-правового акту та єдиного підходу з питань визначення обов’язку платника щодо подання звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, повідомляє.

Наказом Міністерства фінансів України від 05.11.2020 № 670 «Про затвердження Змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2020 року за № 1289/35572 (далі - наказ № 670) (опубліковано в Офіційному віснику України № 101 від 28.12.2020), внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15 травня 2018 року № 511), який набирав чинності з 01 числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.

Частиною четвертою статті 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464) визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) визначається Законом № 2464, в частині адміністрування - Кодексом, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 46.6 статті 46 Кодексу у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов'язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на зазначене, звітність за новими формами відповідно до Порядку в редакції наказу № 670, подається платниками єдиного внеску, починаючи з 01.02.2021.

Водночас, зазначаємо що відповідно до пункту 1 Порядку чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, визначених Порядком, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб (далі - Реєстри).

Отже, у разі подання платником Звіту за формою, що була передбачена Порядком, у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15 травня 2018 року № 511, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстрів, у такого платника не виникає обов’язку перездавати Звіт за формою визначеною Порядком у редакції наказу № 670.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області