На Чернігівщині СБУ попередила контрабанду вибухових речовин до РФ

Дата: 25.02.2021 16:05

Фото без описуСлужба безпеки України заблокувала у Чернігівській області спробу створення каналу контрабандного переправлення вибухових речовин на територію РФ.

За попередніми даними досудового розслідування, протиправну діяльність організував мешканець міста Прилуки. Ділок скуповував вибухівку через зв’язки у кримінальних колах для перепродажу за кордоном.

Своїх іноземних клієнтів він підшукував в інтернеті, у тому числі на спеціалізованих сайтах. «Товар» для замовників ділок планував переправляти особисто рейсовими автобусами.

Правоохоронці затримали зловмисника у пункті пропуску «Нові Яриловичі» при спробі незаконно переправити понад кілограм вибухової речовини, яку він приховав серед особистих речей.

Вилучену речовину направлено на експертизу.

У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення контрабандисту про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Заходи із блокування контрабанди проводились під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.

Прес-група Управління СБ України  в Чернігівській області