Перший візит експерта DOBRE до Коропської громади

Дата: 09.02.2021 18:32

Фото без описуДва дні, в понеділок та вівторок, у нашій громаді працював представник Програми DOBRE Андрій Кавунець. Досі експерти Програми спілкувалися з громадою лише онлайн. Це був перший безпосередній візит.

Програма «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), учасниками якої ми є, має декілька компонентів. Пан Андрій представляє компонент «Стратегічне планування».

Для чого потрібна стратегія? Вона визначає пріоритетні напрями роботи, підвищує ефективність використання наявних ресурсів, ефективність місцевих дій.

Наша громада вже має затверджену Стратегію розвитку, але документ потребує актуалізації.

Робота в цьому напрямку почалася.  Ці два дні були багатими на зустрічі та спілкування.

День перший. Андрій Кавунець у компанії селищного голови Володимира Куніцина ознайомився із життям Коропа, відвідав кілька закладів соціальної, освітньої, комунальної сфери. Після чого експерт працював у відділах селищної ради над збором і актуалізацією різної інформації про нашу громаду, що необхідна для стратегічного планування розвитку.

Другий день розпочався із ознайомчого візиту до Риботинського старостинського округу.

Після цього в залі засідань селищної ради пройшла зустріч із групою зі стратегічного планування. Її учасниками, окрім керівництва громади, були представники депутатського корпусу, апарату ради, житлово-комунальної сфери, різних галузей − освіти, медицини, культури, соцзахисту; поліції, пожежно-рятувальної служби, ОСББ, а також молодь. Спільно з робочою групою експерт почав аналіз стану послуг у громаді, визначення напрямів розвитку.

Робота компоненту «Стратегічне планування» продовжиться далі.

А поки що ми попросили Андрія Кавунця розповісти про перші враження від спілкування з нашою громадою:

− Позитивні враження, активна громада. Мені дуже подобається, що під час зустрічей були і представники відділів, і мешканці… Люди розуміють специфіку громади, проблеми, які зараз існують.

Ваші проблеми типові для багатьох громад України. Наприклад, проблеми з кадровим забезпеченням, особливо в охороні здоров’я, освіті. Молоді спеціалісти не хочуть їхати в невеликі територіальні громади…  Залучити їх, забезпечити, щоб мешканці не виїжджали, можна тільки одним шляхом – це покращення економічної ситуації, створення нових робочих місць. Звичайно, можна сподіватися, що прийде якийсь інвестор  і створить ці робочі місця. Але це нереальний, чи малоймовірний варіант. Набагато ефективніше, особливо в таких громадах, що мають у більшості сільськогосподарське спрямування,  − введення переробки, пошук нових напрямків вирощування сільгосппродукції з подальшою переробкою. У вас є непоганий потенціал по туристичному напрямку. Але все це повинно бути чітко сплановане, обговорене із мешканцями.

Дуже добре, що під час зустрічей люди усвідомлюють всі ці проблеми, розуміють, що треба щось змінювати.

На наступному етапі будемо працювати над плануванням конкретних  заходів. Однозначно будемо особливу увагу звертати на те, щоб мешканці всіх населених пунктів громади отримували якісні послуги в повному обсязі. Це непросте завдання, але я впевнений, що воно під силу.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради