Сьогодні - 79-ті роковини масового розстрілу євреїв Коропа

Дата: 09.02.2021 10:57

Фото без описуУ лісі за містечком по-звірячому вбили 180 чоловік. Серед них були навіть немовлята…

Нещодавно, 27 січня, весь світ вшановував пам’ять жертв Голокосту. У цьому слові закодована трагедія народу та спогад про мільйони життів, знищених нацистськими злочинцями у роки Другої світової війни.

Жертвами на території України стали півтора мільйона євреїв. За час німецької окупації з вересня 1941 року до вересня 1943 року німці знищили 127 тисяч 778 мирних мешканців Чернігівщини.

Нацистський терор тоді не оминув і Коропа. Саме сьогодні, 9 лютого, − трагічні роковини тих страшних подій.

…Німецькі війська увійшли в містечко наприкінці серпня 1941 року. На початку лютого сюди прибув каральний загін СС.

9 лютого 1942 року всі євреї Коропа були зібрані, вивезені за межі міста і розстріляні в лісі.

Жертвами стали 180 мирних людей, з них двоє немовлят і 17 дітей. Вони поховані в братській могилі, на якій споруджений меморіальний знак − пам’ятка історії місцевого значення.

Наш святий обов'язок − закарбувати в серцях пам'ять про невинно вбитих земляків.

Джерело документів: Державний архів Чернігівської області
Інформація з групи «Історія Коропа».