Запрошуємо до співпраці волонтерів

Дата: 27.01.2021 12:05

Коропський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області запрошує до співпраці волонтерів пробації.

Слово «пробація» з англійської означає «виправлення». Основне завдання пробації  – захистити суспільство від повторних злочинів. Суть пробації полягає у встановленні нагляду за засудженим з покладенням на нього певних зобов’язань й обмежень, без ізоляції його від суспільства. Для цього з суб’єктами пробації проводиться виховна робота, контроль, нагляд та мотивація людини до змін та ін.

Основним завданням волонтерів пробації є допомога у здійсненні нагляду за цими засудженими (суб’єктами) та проведенні з ними соціально-виховної роботи.

Волонтером пробації може стати особа, що досягла 18 річного віку. Основні вимоги до кандидатів у волонтери пробації: бажання працювати та позитивний настрій, стресостійкість, добре розвинені комунікативні навички; націленість допомагати у вирішенні соціальних питань; відсутність не погашеної чи не знятої у законному порядку судимості. Волонтери пробації здійснюють свою діяльність добровільно і безоплатно.

До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією,  можуть залучатися:

• студенти вишів;
  • фахівці державних органів та установ (центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, центрів зайнятості та ін.);
  • члени благодійних та громадських організацій;
  • члени релігійних організацій;
  • фізичні особи, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть сприяти виконанню завдань, поставлених перед уповноваженими органами з питань пробації.

До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються:

•  неповнолітні особи;
  •  обмежено дієздатні особи;
  •  особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;
  •  особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій.

Запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання детальної інформації звертайтесь за адресою: вул. Горького, 1, смт Короп (ІІ поверх).

Графік роботи:
понеділок - четвер:     з 8-00 до 17-00,
п’ятниця                      з 8-00 до 15-45,
обідня перерва            з 12-00 до 12-45.

Світлана Вандоляк, начальник Коропського районного сектору
майор внутрішньої служби