У грудні платники Чернігівщини забезпечили приріст надходжень до бюджетів

Дата: 14.01.2021 11:10

Фото без описуУ Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що у грудні 2020 року до загального фонду державного бюджету зібрано понад 615 млн гривень, що на 29 % більше показника грудня попереднього року. Суттєво збільшились (у порівнянні з груднем 2019 року) надходження з податку на додану вартість – у 1,7 рази  (+133 млн грн), податку на доходи фізичних осіб та військового збору – майже на 13 % (+25,8 млн грн).

До місцевих бюджетів усіх рівнів у грудні 2020 року надійшло 676 млн грн податків та зборів. Приріст до аналогічного періоду 2019 року склав 14 % або більше 83 млн гривень.

Понад 76 % суми, що надійшла до місцевих бюджетів, складає податок на доходи фізичних осіб - 518 млн грн. (+ 12,7 % - до грудня 2019 року). Понад 12 %, спрямованих до бюджетів сум, становить податок на майно: за земельні ділянки, нерухомість та транспорт сплачено 84 млн гривень. Також вагоме значення для бюджетів територіальних громад має єдиний податок на підприємницьку діяльність, якого сплачено у грудні понад 49 млн гривень. Акцизного податку від реалізації алкоголю, тютюну та пального надійшло 11,3 млн гривень.

Крім того, страхувальниками сплачено у грудні 600 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, чим забезпечено зростання надходжень у порівнянні до грудня попереднього року на 18 % або майже 94 млн гривень.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області