Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Податкові аудитори пояснюють: як не потрапити у податкові ризики

Дата: 24.12.2020 15:34
Кількість переглядів: 304

Фото без описуВраховуючи карантинні обмеження та мораторій на певні види перевірок, протягом поточного року фахівці управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проводили фактичні перевірки у частині обігу підакцизної групи товарів, документальні перевірки з підстав декларування від’ємного значення/відшкодування податку на додану вартість та перевірки з підстав припинення (ліквідації) суб’єктів господарювання.

Протягом 11 місяців було проведено 442 фактичні та 554 документальні перевірки, результати яких узгоджено (у тому числі планових перевірок - 11, позапланових - 52, перевірок юридичних осіб у частині ПДФО, військового збору, єдиного внеску - 105, перевірок фізичних осіб (самозайнятих осіб, громадян) – 386).

За результатами перевірок суб’єктів господарювання, які порушили вимоги податкового законодавства, встановлено заниження грошових зобов’язань на суму 50,3 млн гривень. З цієї суми протягом 2020 року сплачено податків до бюджетів усіх рівнів 26,2 млн гривень.

Крім того, за результатами перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток (збитки) на 3 млн грн, що упередило несплату податку у майбутньому на 0,5 млн грн, зменшено суму ПДВ, заявлену до відшкодування з бюджету на 3,6 млн грн, зменшено від’ємне значення з ПДВ на 7,4 млн гривень.

Як саме проводиться відбір платників податків для проведення документальних перевірок пояснили фахівці.  Отже, відбір здійснюється за наявними податковими ризиками недоплати сум податків, зборів, які визначаються системою ризикоорієнтовного відбору та іншою податковою інформацією ДПС України.

Згідно даної системи визначено 29 податкових ризиків високого ступеня, 30 ризиків середнього ступеня та 9 ризиків незначного ступеня. Можна виділити основні групи податкових ризиків згідно системи ризикоорієнтовного відбору:

- неадекватність декларування податку на прибуток або ПДВ (коли доходи, обсяги постачання зростають, а суми задекларованих податків не збільшуються) та їх розмір суттєво менший ніж у середньому по галузі,

- наявність взаємовідносин із ризиковими суб’єктами господарювання (які перебувають у розшуку, по яких наявні кримінальні провадження пов’язані із ухиленням від сплати податків, мають ознаки фіктивності та нереальної господарської діяльності),

- значний розмір інших витрат, перевищення операційних витрат над собівартістю, значні суми дебіторської та кредиторської заборгованості, та їх зростання, тощо.

Тож Головне управління ДПС у Чернігівській області закликає платників податків при декларуванні за підсумками IV кварталу та 2020 року виважено віднестись до складання податкової звітності з ПДВ та податку на прибуток та визначення сум податкових зобов’язань з метою зменшення кількості податкових ризиків та ймовірності відбору до проведення документальних перевірок у 2021 році.

     Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь