До лиця хустина україночкам!

Дата: 08.12.2020 12:07

Фото без опису7 грудня, у день захисниці жіночої долі, покровительки сім'ї та шлюбу Великомучениці Катерини, відзначається Всесвітній день української хустки – колись неодмінного атрибута жіночого вбрання. Свято молоде, йому лише два роки, неофіційне, але відзначають  його і в Україні, і за її межами. Цього дня українки всього світу беруть участь у флешмобі – фотографуються в  українській хустці. Наші юні й дорослі землячки теж скористалися нагодою покрасуватися у яскравих аксесуарах.

Хоча, не зовсім правильно буде назвати хустку просто аксесуаром. Бо ж із давніх-давен в українських сім’ях вона слугувала оберегом, символом любові й злагоди, а під час різних обрядів виконувала свою особливу роль.

До флешмобу із хустками вчора долучилося жіноцтво в різних куточках нашої громади. У хустини вбралися представниці педагогічних колективів і учениці Коропської, Атюшівської школи, Риботинського НВК. Яскраво прикрасили свій робочий понеділок і у Коропській мистецькій школі. А у територіальному центрі  Коропської селищної ради долучитися до флешмобу запропонували студенткам Університету третього віку. Пропозицію радо підтримали!

Вдруге колективом відзначили свято і наші сусідки із Мезинського національного природного парку.

Тематичні фотографії вчора виклали у мережу й багато інших жіночок і дівчат, які зберігають хустки у спадок від мам і бабусь. І цим заслужили чимало компліментів.

А у комунальному закладі «Публічна бібліотека» з нагоди цього святкового дня створили різнобарвну виставку жіночих хустин.

Це свято надихає, прикрашає, об’єднує!

(використані фото, викладені у соцмережі, та надані учасницями флешмобу)