Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Батарейки, здавайтеся!

Дата: 26.11.2020 17:04
Кількість переглядів: 786

Фото без описуМолодіжна рада Коропської громади ініціювала довготривалу акцію зі збору використаних батарейок у Коропі. Пластикові контейнери для старих елементів живлення знаходяться в магазині будівельних матеріалів (Є.О.Лега) та товарів для рибальства (О.М.Поладін). Скоро вони будуть і в інших закладах торгівлі.

 

 

 

 

Фото без опису

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Батарейки дуже небезпечні − містять цинк, марганець, кадмій, ртуть, нікель. Їх не можна викидати разом з іншим сміттям! Шкідливі речовини можуть потрапити в ґрунтові води, а далі − в річки, озера, артезіанські води. Одна пальчикова батарейка може забруднити 400 літрів води або 16 квадратних метрів землі. Це − загроза здоров'ю людей і тварин.

КУДИ ЗДАТИ?

Стаціонарні пункти збору в Коропі – у магазині будівельних матеріалів (Є.О.Лега) та товарів для рибальства (О.М.Поладін). Шукайте пластикові контейнери із надписами про акцію.

КУДИ «ПОЇДУТЬ» НАШІ БАТАРЕЙКИ?

Спочатку в Чернігів, у торговий центр «Епіцентр». Там збір батарейок проводить громадська організація «Батарейки, здавайтесь!» (в торгових центрах «Епіцентр» та «Нова Лінія» по всій країні встановлені 65 таких контейнерів). Потім батарейки поїдуть в Румунію на спеціалізований завод з переробки. У нашій країні їх не переробляють.

СКІЛЬКИ ТРИВАТИМЕ АКЦІЯ?

Акція не обмежена в часі.

ЩО ОЗНАЧАЄ «ПЕРЕРОБКА БАТАРЕЙОК»?

Це нейтралізація небезпечних речовин і вилучення металів для повторного використання: вуглецю, цинку, заліза, марганцю. 

ДОЛУЧАЙТЕСЯ!

Щорічно в Україну завозять 3250 тонн батарейок, які спочатку приносять нам користь, а потім – неймовірну шкоду. І це тільки «білий» імпорт.

Звичайно, такі акції не зможуть кардинально покращити екологічну ситуацію в Україні й нашій громаді. Але зробити внесок у зменшення отруйної енергії у природі може кожен із нас. Здайте свою використану батарейку!

Для глобального впливу треба законодавчо зобов’язати виробників та  постачальників оплачувати переробку батерейок. А цього поки нема. Проєкт закону «Про батареї і акумулятори» зараз опрацьовується в комітеті, як зазначено на сайті Верховної Ради.

А закон «Про управління відходами», де йдеться про розширену відповідальність виробника, прийнятий 21 липня цього року в першому читанні й зараз готується на друге читання.

ДОВІДКА: ЯК У ЄВРОПІ?

У світі переробкою батарейок зазвичай займаються не уряди, а постачальники цього товару чи виробники. Наприклад, у Бельгії діє неприбутковий завод ВЕВАТ. Його 25 років  тому заснували великі виробники батарейок: Varta, Panasonic, Duracell. За рік тут відсортовують понад 3000 тонн батарейок –90% від усієї кількості.

ЗБИРАННЯ БАТАРЕЙОК НА КОРОПЩИНІ − РЕТРОСПЕКТИВА

Ця тема у нас не нова. Згадаймо кілька епізодів.

2013 року учні Коропської школи провели екологічну акцію «Здай батарейку – захисти планету». На утилізацію до Львова тоді відправили понад сто кілограмів відпрацьованих елементів живлення. На той час тамтешній завод «Аргентум» організував експериментальну переробку, однак проєкт виявився нерентабельним, його припинили.  

 2018 року збирання батарейок у рамках руху «Батарейки, здавайтесь!» організував коропчанин Олексій Сємака − інженер, колишній викладач кафедри водопостачання та водовідведення ЧНТУ. Тоді із 7 волонтерських пунктів збору, що він організував у Коропі, вдалося вивезти 2 тисячі батарейок.

До речі, пункти для збирання використаних батарейок діють в Коропі й зараз − у приміщенні поліклініки й управління соцзахисту. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь