Коропська громада рекомендована для участі в Програмі ДОБРЕ

Дата: 20.11.2020 15:02

Фото без описуМаємо чудову новину! Конкурсна комісія Програми DOBRE рекомендувала включити нашу громаду в список ОТГ для участі у Програмі.

За правилами, у тих громадах, де за результатами виборів змінилось керівництво, експерти DOBRE проведуть додаткові співбесіди з новими командами.

Відбір до програми Коропська громада проходила цього літа. Процес складався з таких кроків:

•  подання заявки;
  •  онлайн-співбесіда з координаторами програми, в якій взяли участь  представники селищної ради, бізнесу, депутати і молодь;
  •  «домашнє завдання» − опитування жителів громади на тему бачення розвитку нашої громади.

Довідка:

Програма «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) спрямовує технічну та фінансову допомогу громадам, створюючи умови для громад краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян.

Виконується вона міжнародною організацією GLOBAL Communities за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID.

За успішного проходження співбесіди Коропська громада увійде до переліку 100 громад-партнерів DOBRE  в  України, і братиме участь у заходах, що надає Програма.

DOBRЕ має дві головні цілі:

• підтримка доброї практики місцевого самоврядування в громаді;
  • допомога громадянам та громадському суспільству в конструктивній взаємодії з органами врядування та формуванні вимог щодо прозорості та послуг.

Строк реалізації Програми

з 8 червня 2016 року по 30 вересня  2022 року

Завдання Програми

• надання допомоги в стратегічному плануванні цільовим громадам;
  • створення та підтримка планів місцевого економічного розвитку;
  • розробка планів удосконалення надання послуг;
  • надання фінансової допомоги впровадженню стратегічних планів, планів місцевого економічного розвитку та планів удосконалення надання послуг;
  • допомога громаді в удосконаленні процедур бюджетного та фінансового менеджменту;
  • покращення залучення громадян;
  • підтримка залученню молоді до питань місцевого самоуправління;
  • покращення комунікацій щодо децентралізації.

Очікувані результати від реалізації Програми:

• розроблення більшої кількості планів стратегічного розвитку за допомогою інклюзивних та колегіальних методів;
  • доказове покращення якості державних послуг;
  • збільшення надходжень із власних джерел;
  • активна участь громадян об’єднаних громад у процесі прийняття рішень та інших видів діяльності;
  • громади застосовують засоби електронного управління для запобігання корупції;
  • збільшення підтримки реформ децентралізації.