У жовтні Фонд направив на лікарняні по догляду за хворими дітьми на 79% більше коштів

Дата: 13.11.2020 15:43

Фото без описуУ разі потреби знаходитись поруч із хворим членом родини у лікарні або вдома, Фонд соціального страхування України компенсує втрачений заробіток за весь час догляду. Найбільша кількість відповідних листків непрацездатності видається у разі хвороби дитини застрахованої особи.

За підсумками жовтня ФССУ направив на допомоги по тимчасовій непрацездатності в разі догляду 54,3 мільйона гривень – це на 79% більше, ніж у вересні. Загалом у минулому місяці компенсації втраченого за час догляду заробітку отримали 13,3 тисячі застрахованих осіб. У вересні допомоги було профінансовано для 7,8 тисяч працюючих.

Значне зростання сум видатків і кількості осіб, які звернулись до Фонду за такими допомогами, має сезонний характер і пов’язане із початком освітнього процесу.

Нагадаємо, фінансування зазначеної допомоги здійснюється Фондом, починаючи з першого дня і за весь час догляду.

Тривалість лікарняних по догляду за хворою дитиною до 14 років складає до 14 календарних днів, однак у разі стаціонарного лікування ФССУ здійснює надання допомоги за весь період перебування застрахованої особи у стаціонарі разом із хворою дитиною.

Водночас, у разі хвороби члена сім’ї тривалість лікарняного по догляду не може перевищувати три календарні дні, а у виняткових випадках, з урахуванням тяжкості хвороби та побутових обставин, – не більше семи календарних днів.