Сьогодні – 76-та річниця вигнання нацистів з України

Дата: 28.10.2020 12:47

Фото без описуПо всій країні сьогодні вшановують жертовність нашого народу у боротьбі проти нацизму та визначний внесок наших земляків у перемогу Антигітлерівської коаліції.

До вшанування долучилися й коропчани − представники органів влади і місцевого самоврядування, центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату), районної організації ветеранів війни та праці.

Вони хвилиною мовчання вшанували пам’ять українців, що боролися за свободу рідної землі, вибороли право на свободу своєму народові. До пам’ятного знаку Другої світової війни, меморіалу Скорботної Матері, меморіального комплексу сучасним захисникам рідної землі − героям Небесної Сотні та воїнам АТО − учасники заходу поклали квіти.

Охорону громадського порядку під час масового заходу здійснювали працівники поліції.

Зауважимо, що Український інститут національної пам’яті пропонує використовувати термін «вигнання нацистських окупантів із України» замість сполучення «визволення України від фашистських загарбників».

… Вигнання нацистських окупантів з України почалося восени 1943 року. І 28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті.

Жителі УРСР взяли активну участь у протидії гітлерівській агресії. За весь час війни між СРСР та Третім Рейхом 1941-1945 років жителі УРСР складали приблизно 7 мільйонів або 23% особового складу Збройних сил СРСР. Українці воювали у складі радянських збройних сил і партизанських загонів, були відзначені багатьма високими нагородами. Вихідці з України були представлені серед командного складу збройних сил СРСР.

За оцінками Інституту історії НАНУ, прямі людські втрати України становили від 8 до 10 мільйонів осіб. 700 міст, 28 тисяч сіл, 16 тисяч підприємств були пошкоджені або знищені внаслідок боїв і каральних дій окупантів.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради