Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Як наповнюються місцеві бюджети Чернігівщини

Дата: 28.10.2020 11:39

За інформацією Головного управління ДПС у Чернігівській області, до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області протягом січня-вересня поточного року надійшло більше 4,4 млрд грн від сплати податків і зборів.

Найбільшу частку у загальній сумі (64 %) займає податок на доходи фізичних осіб – 2,8 млрд грн, з них до обласного бюджету спрямовано близько 569 млн гривень.

Податку на майно (за земельні ділянки, житлову та нежитлову нерухомість, а також автомобілі преміям-класу) сплачено 696,7 млн гривень (15,7 % доходів бюджетів територіальних громад). Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 566,2 млн гривень (12,7 % загальної суми).

Решта податків і зборів у загальній сумі становить 7,6 % обсягу надходжень: податку на прибуток – більше 45 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – близько 117 млн грн, акцизного податку від реалізації алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального – 139,6 млн грн, плати за ліцензії на виробництво та продаж підакцизних товарів – 15,4 млн грн, екологічного податку – 13,6 млн гривень.

Понад четвертину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечили установи сфери державного управління, освіти та охорони здоров’я (26,4 % загальної суми або понад 1,1 млрд грн). Також значні суми надійшли від представників галузі сільського господарства (18,8 % або 834 млн грн) та промисловості (14,4 % або 639,6 млн грн). Громадяни сплатили понад 662 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (14,9 % загальної суми).

Суб’єктами господарювання, що працюють у сфері торгівлі та громадського харчування, забезпечено 346,4 млн грн (7,8 % доходів місцевих бюджетів), транспорту – 254,7 млн грн (5,7 %), галузі лісового господарства – понад 131 млн грн (3 %), будівництва – 65,5 млн грн (1,5 %).

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області