Честь і слава захисникам нашої рідної землі

Дата: 13.10.2020 16:13

Фото без описуМолоде свято, що коріннями сягає віків – День захисника України та День Українського козацтва − відзначається 14 жовтня, на Покрову. У переддень цього всенародного свята у Коропі біля меморіалу Героям Небесної Сотні та загиблим воїнам АТО відбулися урочистості.

Захід зібрав учасників АТО та ООС, рідних військовослужбовців, представників органів влади та місцевого самоврядування на чолі із головою райдержадміністрації Василем Жуком, головою районної ради  Михайлом Мазуренком і заступником селищного голови Василем Кравченком, працівників організацій і установ, засобів масової інформації. Участь в урочистостях узяв народний депутат України Максим Зуєв.

− У цей урочистий день ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого звання Захисника Вітчизни. Звання єдиного для  всіх:  від вкритих сивиною і увінчаних нагородами фронтовиків − до молоді, яка лише нещодавно одягла військову форму, − зазначила на початку ведуча заходу Наталія Поліщук.

Із вітальним словом з нагоди знакового дня до всіх учасників зібрання звернувся голова РДА Василь Жук. Чільне місце в цього виступі зайняли слова подяки присутнім на святі воїнам і всім, хто обороняв і нині обороняє рідну землю:

− Захищати Батьківщину – це дуже складна і відповідальна місія. Ми бачимо мирне небо над Придесенням тільки тому, що наші хлопці щодня виборюють сьогодення ціною колосальних зусиль і ціною свого життя.

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога. Та, на жаль, Богоматір не вберегла сімох наших воїнів, наших кращих земляків. Станіслав Ковтун, Ігор Шкляр, Анатолій Потієнко, Сергій Хурдепа, Геннадій Самусь, Юрій Мальцев, Ігор Ярош віддали свої життя, захищаючи рідну землю під час Російської збройної агресії проти України … Їхній подвиг ми не забудемо ніколи. Пам’ять усіх, хто віддав життя за Україну, присутні вшанували хвилиною мовчання. А рідним полеглих хлопців вручили квіти в знак глибокої шани й співчуття.

У вітальному слові народний депутат України Максим Зуєв побажав усім жителям Коропщини здоров’я, злагоди й миру, закликав берегти одне одного.

− Слава героям, які з нами зараз. Вічна пам’ять тим, кого з нами вже нема!

Присутні вітали оплесками захисників, яким вручали відзнаки за високий професіоналізм, особистий вагомий внесок у підтримання обороноздатності держави, сумлінну, бездоганну службу в ім’я народу України та з нагоди свята. Це  наші захисники Валерій Булатов, Олександр Дударєв, Іван Табірца, Сергій Ісаєв, Іван Редько, Роман Апанасенко, В’ячеслав Гук та Олексій Малік.

Із вітаннями виступив військовий комісар Сергій Курцов та нагородив  відзнаками за допомогу українським воїнам військовослужбовців запасу − Олександра Нерету, Станіслава Пилипця, Михайла Гейка, Сергія Мурашка.

Аматори Коропського будинку культури подарували публіці кілька прекрасних щемливих і патріотичних композицій. Захід завершився церемонією покладання квітів до підніжжя меморіалу Героям Небесної Сотні та загиблим воїнам АТО.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради