За втручанням прокуратури у власність держави повернуто 646 га землі

Дата: 14.06.2017 16:50

Фото без описуКоропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури в межах реалізації представницьких повноважень встановлено порушення вимог законодавства при використанні сільськогосподарських угідь на території Атюшівської сільської ради Коропського району Чернігівської області.

Так, у 2012 році між районною державною адміністрацією та фізичною особою укладено договір оренди понад 646 га землі сільськогосподарського призначення орієнтовною вартістю майже 16 млн. грн.

Водночас передача земельних ділянок у користування відбулась з порушенням вимог Законів України «Про оренду землі» та «Про оцінку земель». Так, угоду укладено без проведення нормативної грошової оцінки земель, що є основою для визначення розміру плати за землю. За таких обставин розмір плати за користування землею є значно заниженим.

Тому прокуратура, діючи на захист інтересів держави, звернулась до суду з вимогами визнати договір оренди землі недійсним.

Рішенням суду позицію прокуратури підтримано та позов задоволено, земельна ділянка сільськогосподарського призначення площею близько 646 га підлягає поверненню у державну власність.

За інформацією Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури