Коропська громада
Коропський район, Чернігівська область

Козацьке свято для четверокласників

На 14 жовтня припадає одразу три величних свята - День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника Вітчизни.

 14 жовтня козаки святкували свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це був великий козацький день. Саме тоді відбувалася велика Генеральна січова Рада. На ній вирішували найважливіші питання козацького життя. Цей день історії запам’ятався всьому українському народу як найголовніше свято всіх людей, котрі відносять себе до козацького роду. Починаючи з 2014 року, 14 жовтня набуло ще одного значення – українці святкують День захисника Вітчизни. Експерти з Українського інституту національної пам’яті прийшли до висновку, що це найкращий день для того, щоб вшановувати наших мужніх захисників.

 Напередодні  в Коропському регіональному  історико- археологічному  музеї відбулося козацьке свято  для  учнів 4 класу Коропської ЗОШ ім. Т.Г. Шевченка (класовод Черниш Н.П.)

 Учням  було запропоновано прийняти участь в розважальній програмі "Козацькі забави".  Четвертокласники розділились на дві команди і з задоволенням весело та жваво змагались між собою, проявляючи інтелект, кмітливість, силу та спортивну наснагу.

Діти відразу поринули  в атмосферу свята: дізнались про історію  дня Покрови Пресвятої Богородиці з відеоролика.  Відчули себе справжніми козачатами змагаючись в різних конкурсах: відповідали на запитання з історії козацтва , «варили» козацький борщ.

 Завершилось свято переглядом презентації про сучасних захисників України.

 

 

За інформацією Коропського  регіонального  історико- археологічного  музею« повернутися до списку новин