Коропська громада
Коропський район, Чернігівська область

З 15 березня 2018 року зміниться порядок видачі тіл померлих осіб

У зв’язку з набранням чинності 15 березня 2018 року деяких положень Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» зміниться порядок призначення судово-медичних експертиз для встановлення причин смерті.

Якщо раніше в обов’язковому порядку слідчий та прокурор своєю постановою з метою встановлення причин смерті призначали судово-медичну експертизу загиблих (померлих), то з 15 березня 2018 року експертиза проводиться за дорученням слідчого судді місцевого суду (Коропського районного суду) за місцезнаходженням територіального органу поліції, який проводить досудове розслідування, за клопотанням сторонни кримінального провадження, при цьому клопотання розглядається не пізніше 5 днів із дня надходження до суду. Після розгляду клопотання та надання доручення слідчим суддею експерт може проводити судову-медичну експертизу.

Тому на практиці можуть збільшитися терміни, протягом яких тіло буде видано близьким. Якщо до цього часу такий термін, як правило, не перевищував доби, то у зв’язку зі змінами він може бути збільшений від 1 до 5 діб.

Зазначені зміни стосуються, насамперед, випадків очевидних вбивств, самогубств, смертей за неочевидних обставин.

За інформацією Коропського відділу Бахмацької місцевої прокуратури« повернутися до списку новин