2 вересня – День закінчення Другої світової війни

Дата: 02.09.2020 11:47

Фото без описуСьогодні світ відзначає 75-ту річницю завершення Другої світової війни. У цей день о 9-й годині 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини – Японії.

Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року із німецьким вторгненням в Польщу. Як інформує Український інститут національної пам’яті, у цій війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (Голокост), а також уперше і востаннє використана атомна зброя.

Вихідці з України зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі – демографічні, які оцінюють у 8–10 мільйонів осіб. Ми повинні пам’ятати, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна.