Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Про туристичні можливості Коропщини – на семінарі

Дата: 28.08.2020 17:02

Цього тижня Коропська громада прийняла учасників виїзного дводенного семінару «Практичні питання розвитку сільського та зеленого туризму в Чернігівській області» на тему здійснення підприємницької діяльності на селі, зокрема розвитку сільського зеленого туризму. Захід пройшов у рамках обласної Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки.

Локацією для зустрічі учасників у Коропі став парк родини Галини і Миколи Мисників, створений на місці закинутого кар’єру. Семінар пройшов у «Куточку мудрої Сови» − своєрідному «класі», де власники підприємств органічної продукції «Золотий Пармен і «Агро-Люкс» розповідають туристам про переваги  й користь таких продуктів, проводять майстер-класи, дегустації.

Учасників семінару від імені місцевої влади привітав селищний голова Віктор Журавель. Він подякував обласній державній адміністрації й фонду підтримки підприємництва за організацію семінару, адже тема розвитку зеленого туризму є досить важливою для Коропщини.

До речі, торік у Коропській ОТГ була започаткована програма Громадського бюджетування – і вже 2 роки із місцевого бюджету по 100 тисяч гривень виділяється на втілення проєктів, що подані й підтримані самими жителями громади. Два роки поспіль перші місця займають проєкти з розвитку «зеленого туризму» − придбання й облаштування будиночків для туристів

Ведучою заходу була  завідувачка сектору розвитку туризму департаменту управління культури та туризму Чернігівської ОДА Тетяна Коржинська. Вона зазначила, що Коропський край зараз має багато цікавих напрацювань у сфері туризму.

В.о. генерального директора «Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області» Марія Фінюк розповіла про можливості, які надає Фонд для малого та середнього бізнесу, зокрема фінансову підтримка у формі кредитування.

Участь у семінарі взяли люди, які так чи інакше працюють із туристами −  власник садиби зеленого туризму в селі Деснянське Василь Кирилюк, підприємець Юрій Кучеров, методист будинку культури, екскурсовод Віта Шут, представниця Мезинського НПП Лариса Подоляко, директорка регіонального історико-археологічного музею Тамара Гриценко, письменниця й краєзнавиця Валентина Михайленко, керівник «ДЗОВ «СУЗІР'Я» Володимир Зубов, директор Менського краєзнавчого музею Віталій Крутий,  організатор «Mamont FEST» Денис Селянський, староста Будищенського старостинського округу Олександр Хілько, гід-екскурсовод по області Юрій Король.

Завершився «урок» дегустацією органічних соків виробництва «Золотий Пармен» і продукції  фермерського господарства «Агро-люкс», якими пригощали родина Мисників і Світлана Карацюба.

Продовжився виїзний семінар відвідинами сільської садиби «Бужанка», пансіонату «Десна» у Радичеві, Мезинської стоянки первісної людини, візитом до Новгород-Сіверщини.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради