Тривають планові візити до будинків культури громади
Учора, 22 липня, делегація відділу культури і туризму селищної ради у складі начальниці відділу Людмили Самойловської, діловода Людмили Костюченко й директорка Публічної бібліотеки Ірина Євтушенко відвідали Рождественське, Пусту Греблю, Атюшу, Поліське, Краснопілля й Карильське.
У Рождественському будинком культури аж 1939-го року побудови турботливо опікується директор Микола Комар разом із худкерівником Тетяною Заковінько. Під час перевірки до закладу завітав і староста Анатолій Гейко. Делегація відмітила, що все, що залежить від колективу, люди старанно виконують – приміщення тут чисті, територія обкошена, навіть у кочегарці, де цього добитися непросто, усе охайно й побілено. Але, на жаль, приміщення будинку культури старе, тому має проблеми, побороти які директор самостійно не може. Приміром, треба поміняти вхідні двері й пофарбувати підлогу.
У Рождественському дуже охайна і з любов’ю оформлена бібліотека, схожа на виставкову залу народного вбрання. Книгозбірня працюватиме тут і надалі. От тільки художній керівник будинку культури, яка тепер виконуватиме функцію бібліотекаря, очистить фонди і в результаті залишаться тільки ті книги, які читаються.
Завідувачкою клубом-бібліотекою в Пустій Греблі працює Наталія Лунека. У маленькому селі масові заходи проводяться дуже рідко. Під час візиту комісія відмітила те, що територія обкошена й прибрана, а всередині, у гарній колоритній залі, чисто.
Атюшівський будинок культури із понад півтисячею глядацьких місць і величезною територію за своїм масштабом і розмахом справді заклад обласного рівня, а не просто сільський будинок культури. Плідно трудяться, підтримуючи тут красу і затишок директор Віктор Крупина і художній керівник Тетяна Приходько. Бібліотекар, як і в Шабалинові та Оболонні, тут працюватиме окремо, а бібліотека залишиться на другому поверсі.
Найсерйознішою проблемою будинку культури в Атюші є височенні вікна в залі, які пропускають вітер, холод, навіть пісок із вулиці. Але скоро їх закладуть блоками. На ці роботи відділ культури спрямує кошти й до настання холодів роботу виконають. Раніше за кошти об’єднаної громади в закладі заклали вікна на вході, поставили нові металопластикові вікна у фойє.
Трохи менш нагальні, але теж важливі потреби цього будинку культури − нова апаратура і потужніший котел.
У невеличкому Поліському функцію «чотири в одному» − директора будинку культури, художнього керівника, прибиральника й бібліотекаря старанно виконує Володимир Нечипоренко. Зауваг до його роботи під час перевірки не було.
Заклад у Краснопіллі зустрів комісію невеличким причепурюванням – директорка (і разом ще й бібліотекарка) Тетяна Барзаковська разом із художнім керівником Оленою Самусь якраз білили свій кабінет. Приміщення будинку культури у Краснопіллі велике, але людей ходить небагато, тому концертну залу облаштували у фойє. Чистота і благоустрій – на відмінно, але є серйозні проблеми із електрикою, які будуть виправляти.
Будинок культури в Карильському облаштований у приміщенні колишньої контори. Директором тут трудиться Тетяна Халецька. Варто зазначити, що і староста Наталія Хоменко багато в чому сприяє закладу. У керівниці будинку культури було до Людмили Самойловської кілька важливих прохань – допомогти зробити хоч невеликий сценічний подіум у кімнаті для виступів, і відремонтувати сходи в кочегарку. Турботи за будинок культури під час перевірки було видно, тому директор отримала похвалу за старання.
Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради