Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Роботу директорів будинків культури громади й художніх керівників оцінять за 10-бальною шкалою

Дата: 22.07.2020 16:45

Учора  начальниця відділу культури і туризму Людмила Самойловська разом із діловодом відділу Людмилою Костюченко розпочала планові перевірки роботи всіх будинків культури, які підпорядковані Коропській селищній раді. Першими були Шабалинів, Рижки, Нехаївка і Риботин.

Хоч через карантин масові заходи у цих закладах поки що не проводять, але робота в них не припиняється, зокрема керівники отримали доручення дбати про благоустрій територій і утримувати приміщення в належному стані. Триває  методична робота, репетиції із солістами. Тому із директорами закладів та членами колективів обсудили проблемні моменти, підготовку до опалювального періоду.

Участь у перевірці взяла і директорка  Публічної бібліотеки Ірина Євтушенко, бо під час зустрічей йшлося і про роботу бібліотек, які вже перейшли в громаду.

Першою стала зустріч у Шабалинові із колективом місцевого будинку народних традицій і дозвілля на чолі із Наталією Коваль. Приємно, що тут у співпраці старостинського округу й відділу культури зараз активно готуються до нового опалювального періоду. Нема зауважень і до благоустрою.

Колектив будинку народних традицій і дозвілля уже скучив за масовими заходами. Але аматори сцени знайшли вихід, і чи не з усіма святами творчо вітають односельців дистанційно, на сторінці закладу у Фейсбук. А оскільки робота із дітьми зараз заборонена, то керівник напрямку хореографії Юлія Дубатовк у цей період організувала новий колектив «Юля і КО» для творчих колег.

У Шабалинові (як і в Атюші та Оболонні) діятимуть філії Публічної бібліотеки Коропської ОТГ. Бібліотекарка Світлана Зайченко ознайомила Людмилу Самойловську зі своїми «володіннями» − відділами для дітей і для дорослих. На жаль, приміщення книгозбірні не в найкращому стані, та і більшість книг не читається зовсім, тому недоцільно витрачати кошти на ремонт і опалення усіх залів. На місці знайшли оптимальний шлях − перенести ті книги, які користуються попитом, на перший поверх, у залу для більярду, і зробити бібліотеку тут.

У маленьких Рижках функцію бібліотекаря відтепер виконуватиме директорка будинку культури Любов Колода. Бібліотека тут знаходиться у приміщенні БК. До благоустрою території закладу в Рижках зауважень не було – все чисто, викошено. Торік перед будинком культури поставили нового паркана, недавно пофарбували.

Зразковою чистотою і охайністю порадував Нехаївський будинок культури. Однак проблемою закладу, яку озвучила директорка Олена Гуненко, є котел.

Функцію бібліотекаря надалі в Нехаївці виконувати художній керівник. Із бібліотекою тут ситуація така, як і в Шабалинові. Приміщення потребує ремонту, воно велике, а більшість книг не читаються. Тому бібліотеку вирішили перенести на перший поверх, оформити її в кімнаті-світлиці.

До компактної й затишної народознавчої кімнати в Риботині вирішили перемістити найзатребуванішу частину фондів бібліотеки в Риботині. Функції бібліотекаря виконуватиме директорка БК Ольга Лебідь.

Сам же будинок культури в Риботині зараз чи не найпроблемніший з усіх у громаді. Велика зала потребує ремонту, нового одягу сцени, якісного освітлення. У невеличкому залі, який зробили у фойє, поставили сім нових вікон, але треба  ще зробити їхнє оздоблення. Тому відділ культури і туризму окремо працюватиме над проблемами Риботинського БК.

У підсумку візитів до всіх будинків культури їхні директори та художні керівники отримають оцінки за роботу. А всі виявлені під час об’їзду недоліки начальниця відділу культури і туризму доручила у тижневий термін виправити і прозвітувати про виконання.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
 та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради