Благочинному  Коропського округу архімандриту Миколаю присвоїли звання «Почесний громадянин селища Короп»

Дата: 02.07.2020 07:54

Фото без описуРішення в знак глибокої шани видатному землякові, духовному наставнику, взірцю сподвижницької праці в ім’я служіння Богові ухвалили під час 48 сесії Коропської селищної ради 7 скликання минулої п’ятниці.

За особливі заслуги і безліч добрих справ

Ось уже півстоліття присвятив служінню Богу і людям отець Миколай, з них 46 років – у Коропі. Його заслуги перед жителями селища, активна громадська, культурно-просвітницька діяльність, постійна підтримка незахищених верств населення відомі далеко за межами Коропщини. Красуня-дзвіниця в Коропі, благоустрій і ремонт храмів, квітуча краса біля них – це все теж заслуга отця Миколая. Майже три десятиліття діє в Коропі заснована нам Недільна школа.  У спілкуванні з отцем Миколаєм люди отримують допомогу, пораду, духовну втіху. Звання Почесний громадянин Коропа ця особистість заслуговує як ніхто. Уже найближчим часом буде виготовлене посвідчення Почесного громадянина, і офіційно вручене шанованому отцю Миколаю.

Архімандрит Миколай, благочинний Коропського округу, настоятель Вознесенського та Успенського храмів Коропа (в миру Путря Микола Зіновійович), народився 23 грудня 1935 року в місті Бахмач Чернігівської області в сім’ї  робітників.

В 1944 року пішов на навчання до школи.

В 1953-1956 роках навчався в Одеській Духовній семінарії.

В 1956 році вступив до Московської Духовної  Академії, де з другого курсу  був призваний на службу до лав армії.

В 1958-1962 роках проходив службу в армії.

31 травня 1970 року був рукопокладений  у диякони, а з  червня 1970 року  - у священники. В цьому ж році назначений священником у Вознесенську церкву в смт Короп єпископом Чернігівським і Ніжинським Володимиром (Митрополит Київський і всієї України 27.05.1992-05.07.2014).

В 1971-1975 роках служив третім священником у Чернігівському Свято-Воскресенському кафедральному соборі.

В 1974 році схиархімандритом Феофаном (Медведєвим) таємно був пострижений у чернецтво з ім’ям Миколай.

В 1975 році Владикою Антонієм (Вакариком) був назначений в смт Короп благочинним  Коропського округу і настоятелем Вознесенського храму.

В 1993 році був возведений  в сан архімандрита.

В 2002 році нагороджений правом служити Божественну Літургію з відкритими Царськими Вратами до «Отче наш».

Нагороджений:

медаллю преподобного Сергія Радонезького І ступеня

орденом преподобного Сергія Радонезького ІІІ ступеня

орденом «Різдво Христове» І ступеня та ІІ ступеня

орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

орденом Святителя Феодосія Чернігівського

дипломом обласної акції «Благодійник року» (2009 рік).

Автор поетичної збірки «Хвали, душе моя, Господа» (перше видання 2009, друге видання 2012), присвячена найважливішим подіям із земного життя Господа Іісуса Христа, Його Пречистої Матері, святих угодників Божих, іншим церковним святам.

Засновник недільної школи для дітей та дорослих.

До речі, досі в Коропі було вісім Почесних громадян.