Жителі Коропської об’єднаної територіальної громади прагнуть увійти до новоствореного району з центром у Мені

Дата: 25.06.2020 17:04

Фото без описуЗараз у Мені проходить зустріч із народним депутатом України від політичної партії «Слуга народу» Олександром Совою з питань формування району з центром у місті Мена. Офіційну делегацію Коропщини представляють на заході голова районної державної адміністрації Василь Жук, голова районної ради Михайло Мазуренко, Коропський селищний голова Віктор Журавель.

Цього тижня підкомітет Верховної Ради з питань адмінтерустрою вирішив сформувати в результаті укрупнення на Чернігівщині 5 районів (замість 22) із центрами в Чернігові, Ніжині, Прилуках, Мені та Новгороді-Сіверському.  При цьому Коропську ОТГ віднесли до Новгород-Сіверського району, що суперечить інтересам місцевих жителів.

Під час зустрічі Коропський селищний голова передав депутатові офіційне звернення, текст якого наводимо:

Народному депутату України Сові О.Г.

Шановний Олександре Георгійовичу!

Сьогодні в Україні відбувається реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади. Дані ініціативи в першу чергу  покликані сприяти добробуту жителів територіальних громад. Рішення підкомітету Верховної Ради України з питань адмінтерустрою  викликало невдоволення жителів Коропської об’єднаної територіальної громади стосовно приєднання Коропського району до Новгород-Сіверського району.

Віддаленість смт Коропа, який є адміністративним центром територіальної громади, до м. Мена складає 70 км, в той час як до Новгород-Сіверського − 100 км. Автомобільні шляхи зручно сполучають Коропський район з Менщиною та обласним центром.

Коропський район пов'язаний історично і раніше входив до Менського району.

На даний час 99% мешканців Коропської об’єднаної територіальної громади  підтримують створення Менського району та входження до його складу Коропської  об’єднаної територіальної громади.

Враховуючи викладене, при розгляді остаточного варіанту  формування нових укрупнених районів Чернігівської області просимо віднести Коропську об’єднану територіальну громаду до новоствореного   району з центром в м. Мена.

Селищний голова               В.І.Журавель