Про недопустимість фактів вчинення насильства в сім'ї

Дата: 25.06.2020 11:28

Фото без описуВідповідно до Закону України «Про попередження насильства в сім'ї»: насильство в cім’ї — будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

Фізичне насильство в сім'ї - умисне нанесення одним членом сім'ї іншому члену сім'ї побоїв, тілесних ушкоджень, що може призвести або призвело до смерті постраждалого, порушення фізичного чи психічного здоров'я, нанесення шкоди його честі і гідності;

Сексуальне насильство в сім'ї - протиправне посягання одного члена сім'ї на статеву недоторканість іншого члена сім'ї, а також дії сексуального характеру по відношенню до дитини, яка є членом цієї сім'ї;

Психологічне насильство в сім’ї - насильство, пов'язане з дією одного члена сім'ї на

психіку іншого члена сім'ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування,

залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити

себе та може завдаватися або завдається шкода психічному здоров'ю;

Економічне насильство в сім'ї - умисне позбавлення одним членом сім'ї іншого члена сім'ї житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які постраждалий має передбачене законом право, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного чи психічного здоров'я.

Ст.15 Закону України «Про попередження насильства в сім'ї».

Члени сім'ї, які вчинили насильство в сім'ї, несуть кримінальну, адміністративну чи цивільно-правову відповідальність відповідно до закону.

Ст. 10 Закону України «Про охорону дитинства».

Кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності.

Ч. 6, 7 ст. 150 Сімейного кодексу України

Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.
   Адреса сектору по наданню соціальних послуг сім’ям з дітьми та молоді  відділу соціального захисту Коропської селищної ради - Короп, вулиця Горького, 9 (приміщення Коропської селищної ради, 2-й поверх, кабінет 24).
телефон − (04656)2-75-62, 096 4078699.