Уряд розширив напрями підтримки галузі тваринництва у 2020 році

Дата: 21.05.2020 15:16

20 травня, на засіданні Уряду прийнято зміни до постанови №107, якими визначаються напрями та механізми надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. За програмою передбачені видатки в обсязі мільярда гривень.

Цього року вперше запроваджується підтримка бджільництва. Стимулювання розвитку бджільництва сприятиме збільшенню кількості промислових пасік, запровадженню простежуваності продукції бджільництва, а також підвищенню її якості та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках. Крім того, галузь бджільництва важлива для розвитку малого підприємництва на селі.

Відповідно до проєкту постанови підтримка у 2020 році надаватиметься за такими напрямками:

•  дотація за бджолосім’ї (дозволить надати спеціальну бюджетну дотацію за наявні 520,0 тис. бджолосімей);
  • часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл, сперми та ембріонів (дозволить відшкодувати вартість 6 400 голів нетелів, 4 800 голів свинок, 450 голів овець, 200 000 доз репродуктивного матеріалу, 2 500 бджолопакетів, 20 000 бджоломаток та 50 ембріонів);
  •  часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких об’єктів (дозволить відшкодувати вартість 25 тваринницьких ферм і комплексів, введених в дію у грудні минулого року та у поточному році);
  •  часткове відшкодування вартості будівництва об'єктів із зберігання та переробки зерна (забезпечить створення додатково потужостей із одночасного зберігання зерна на 500 тис. тонн, що на 5% збільшить існуючі потужності);
  •  компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів (дозволить відшкодувати вартість тваринницьких об’єктів, будівництво і реконструкція яких розпочата та здійснюється за рахунок залучених кредитних ресурсів у 2018-2019 роках).

Також з метою забезпечення державою взятих на себе зобов'язань пропонується надати отримувачам державну підтримку у повному розмірі, що був визначений у 2019 році відповідно до Порядку використання коштів.

За інформацією відділу економіки, муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту