У яких випадках договір оренди житла посвідчується нотаріусом?

Дата: 20.05.2020 08:59

Кожен договір має юридичну силу та здатний захистити права громадян, тому дотримання певної процедури під час його укладення є важливим аспектом.

Як розповіла очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун, під час оформлення договору оренди житла у сторін нерідко виникає питання, чи потрібне нотаріальне посвідчення даного правочину. Згідно з чинним законодавством, така угода укладається у письмовій формі та посвідчується нотаріусом лише за бажанням сторін. Проте бувають випадки, коли нотаріальне посвідчення є обов’язковим, зокрема це стосується оренди житла з викупом. Така угода передбачає передання однією стороною (орендодавцем) іншій (орендарю) житла за плату на довготривалий (до 30 років) строк, після закінчення якого або достроково, за умови сплати орендних платежів у повному обсязі (викупу житла), житло переходить у власність орендаря.

Варто зазначити, що орендні платежі складаються з платежів на викуп обраного орендарем житла та винагороди (доходу) орендодавця. Вартість житла, визначена у договорі оренди, складається з платежів на викуп житла та початкового внеску орендаря. Винагорода (дохід) орендодавця визначається як процентна ставка від платежів на викуп житла, розмір якої встановлюється у договорі оренди.

Сектор комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління
Міністерства юстиції (м. Суми)