Державі відшкодовано збитківна суму 7,6 мільйонів гривень

Дата: 18.05.2020 11:50

Фото без опису Податкова міліція ГУ ДФС у Чернігівській області повідомляє, що деякі підприємства та фізичні особи продовжують ухилятись від сплати земельного податку, який є одним з джерел наповнення місцевого бюджету.

Після внесення змін до Податкового кодексу України у 2015 році, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку єдоговір оренди такої земельної ділянки. Зазначена норма Податкового кодексудала змогу деяким юридичним та фізичним особам навмисно не укладати договори оренди земельних ділянок з власниками землі (міська рада, територіальна громада та ін.), тим самим уникати від сплати вказаних податків та зборів до місцевих бюджетів.

На даний час податкова міліція ГУ ДФС у Чернігівській області розслідує декілька кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати земельного податку підприємствами м.Чернігова.

Одне з таких проваджень у квітні поточного року направлено до суду та завдяки вжитим під час досудового розслідування кримінального провадження заходам, завдані державі збитки в сумі 7,6 млн. грн. відшкодовані в повному обсязі.

Задля вирішення питання щодо унеможливлення ухилення від сплати земельного податку, ГУ ДФС у Чернігівській області направлено відповідні пропозиції до Верховної Ради України щодо внесення змін до Податкового кодексу України.

За повідомленням податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області