Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

День перемоги над нацизмом у Другій світовій: карантин формат свята змінив, але не скасував

Дата: 06.05.2020 16:00

Фото без описуЦьогоріч виповнюється 75-та річниця Перемоги над нацизмом у Європі та 75-та річниця завершення Другої світової війни. На жаль, у ці травневі дні карантин не дозволить провести традиційні велелюдні урочистості і вшанування. Але в Коропській селищній раді підготували різні альтернативні заходи, тож пам’ять про наших визволителів буде гідно увічнена навіть у  таких нетипових умовах. Днями Коропський селищний голова Віктор Журавель видав розпорядження, в якому детально зазначені всі особливості цьогорічного відзначення Дня перемоги.

Заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом пройдуть у Коропській ОТГ традиційно  8-9 травня.

Привітання ветеранів, покладання квітів пройдуть із обмеженою кількістю учасників. А культурно-митецькі заходи – у соцмережах.

Культурне життя громади зараз тимчасово вимушено «перебазувалося» в інтернет. Користувачі Facebook, певно, мали змогу переглянути тематичний відеоролик приурочений 34-ій річниці Чорнобильської катастрофи. Роботу в такому форматі відділ культури і туризму й Коропський БК організували і до 9 травня.

•    Приміром, того дня на сторінці Коропського БК у Facebook пройде культурно-мистецька акція «Перша хвилина перемоги». Також 9 травня очікуйте онлайн-проєкт «Це наш солдат на святі перемоги».
  •   Як символ шани про тих, хто захищав рідну землю від ворога, хто поклав життя заради перемоги, хто трудився в тилу, наближаючи омріяний день і потім відбудовував країну з руїн, у записі на Центральній площі Коропа лунатиме тематичний аудіоефір.
  •   Параду і мітингу у цьому році не буде. Жителі Коропщини вдома подякують своїм ветеранам, яких, на жаль, мало залишилося серед нас, чи згадають їх у світлих  думках і щирих молитвах, помоляться за усіх, чиї життя обірвало воєнне лихоліття.
  •    Відділ соціального захисту населення громади забезпечить надання матеріальної допомоги ветеранам, згідно із листом голови ветеранської організації.  Вони отримають подарунки і квіти.
  •   Традиційно провели упорядкування меморіалів, пам’ятників та місць поховань загиблих під час Другої світової війни. 8-9 травня відбудеться покладання квітів за участі керівництва.
  •    Для учнів шкіл громади у режимі онлайн пройдуть тематичні просвітницькі заходи.
  •    У храмах Коропщини будуть спеціальні богослужіння за жертвами Другої світової війни, за мир та злагоду в Україні.

Фінансування заходів буде проведене за рахунок коштів, передбачених відповідними програмами селищної ради на 2020 рік.