Чи зупиняється перебіг строків прийняття спадщини під час карантину?

Дата: 30.04.2020 14:12

Фото без описуПід час оголошеного в країні карантину державні та приватні нотаріуси, згідно з рекомендаціями Мін’юсту, здійснюють прийом громадян за попереднім записом у телефонному режимі та виключно для вчинення невідкладних нотаріальних дій, зокрема прийняття спадщини.

Як зазначила Ірина Свистун, очільниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), охочі прийняти спадщину повинні подати нотаріусу заяву до закінчення 6-місячного строку, який починається з дня смерті спадкодавця, або з дня, коли особа була оголошена померлою. Важливо, що у період карантину чинним законодавством не передбачається зупинення перебігу строків цієї процедури. У разі недотримання строку, продовжити його можливо у судовому порядку  за наявності поважних причин, або  за письмовою згодою спадкоємців, які встигли прийняти спадщину у зазначений строк.

Дізнатися контакти державних та приватних нотаріусів мешканцям Полтавщини, Сумщини та Чернігівщини можна на сайті міжрегіонального управління юстиції, за посиланням – https://sumyjust.gov.ua/terytorial-ni-pidrozdily/notariusy/.

Сектор комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми)