Проставлення апостилю в умовах карантину

Дата: 28.04.2020 15:33

Фото без описуВикористання деяких документів на території іншої країни потребує здійснення певної процедури посвідчення, а саме проставлення апостилю – спеціального штампа, з яким офіційні папери отримують визнання іноземними державами – учасницями Гаазької конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів. На сьогоднішній день учасницями даної Конвенції є понад 100 держав по всьому світу.

Як розповіла Ірина Свистун, начальниця Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), в умовах оголошеного через поширення інфекції COVID-19 карантину подати офіційні документи на проставлення апостиля можна у визначених відділах державної реєстрації актів цивільного стану. Для зручності громадян адреси та телефони цих відділів розміщені на сайті Мін’юсту – https://minjust.gov.ua/perelik_dracs_carantin.

Водночас проставити апостиль можна на документах у відділах державної реєстрації актів цивільного стану, де проводилась їх реєстрація. Завдяки цьому значний обсяг роботи зосередиться за принципом «єдиного циклу та в одному місці».

Сектор комунікації з громадськістю Північно-Східного міжрегіонального управління
Міністерства юстиції (м. Суми)