Представники громад Чернігівщини вчилися писати проєкти для боротьби з COVID-19
Як допомогти громаді під час карантину? Окрім вже звичного #залишаюся_вдома, можна дистанційно вчитися залучати гроші для протидії епідемії та боротьби з її наслідками. Тим більше, що грантові та донорські організації ледь не щодня оголошують конкурси проєктів для боротьби з коронавірусом.
У четвер, 23 квітня Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» провів для представників об’єднаних територіальних громад Чернігівщини навчальний семінар на тему на тему «Особливості тематики та підготовки проєктів за умов пандемії COVID-19». Впродовж дня 22 учасники працювали над розробкою проєктних ідей, вчилися заповнювати проектні заявки та шукали ефективні способи залучення фінансових та матеріальних ресурсів від грантових та донорських організацій.
Учасників навчання привітала Ірина Кудрик, директорка Чернігівського РО. Вона зазначила, що громадам сьогодні важливо знаходити можливості для залучення додаткових джерел фінансування та ресурсів для протистояння епідемії, і додала: «Семінар допоможе поглибити та покращити знання учасників навчання стосовно наявних ресурсів міжнародної технічної допомоги, які надають гранти для подолання пандемії COVID-19».
Навчання проводив Володимир Бойко, експерт з регіонального розвитку Чернігівського РО. Він ознайомив учасників з основними складовими проєктних заявок, розповів про взаємозв’язок між ними.
«Коли ми говоримо про проєкт, то маємо розуміти, що хочемо отримати в результаті. Завдання мають відповідати меті та цілям проекту»,
- підкреслив експерт.
За його словами гранти та донорські конкурси на тему боротьби та протистояння епідемії COVID-19 сьогодні пропонуються на будь-який смак. Спектр тем та пропозицій дуже широкий.
«Проєкти, спрямовані на боротьбу з COVID-19, - це мікс твердих та м’яких проєктів. Може бути придбання обладнання, соціальна, інформаційна складова. Грошей достатньо. Головне - це хороша ідея та якісно заповнена заявка», - зазначив Володимир Бойко.
Слухачі ознайомилися із типовими помилками при заповненні проєктних заявок та під час практичних завдань спробували заповнити типову форму і сформулювати свої ідеї у вигляді мети, цілей та завдань проекту.
За словами учасників, вони отримали багато корисної інформації щодо написання проєктів. Марина Москальчук, депутатка Менської міської ради, зазначила:
«Навчання було корисним, особливо практичні завдання по заповненню заявки на проєкти та гранти».
Роман Шевчун, перший заступник голови Лосинівської громади, додав:
«Отримав багато інформації щодо можливостей залучення грантових коштів у громаду в період пандемії коронавірусу. Систематизував фундаментальні принципи та основи проектного менеджменту. Отримані знання буду намагатися використати для реалізації майбутніх проєктів у своїй громаді».
Практично всі учасники відмітили зручність дистанційного навчання та користь від навчання. За словами Юлії Стельмах, представниці Любецької громади:
«Взагалі, сьогоднішній семінар супер. Роз'яснення супроводжується візуальною інформацією, і це дає можливість краще зрозуміти ту чи іншу інформацію, можна поставити питання і одразу отримати відповідь. Ми отримали детальну покрокову інструкцію по роботі з донорами, дуже зрозумілу та практичну».
Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою»