Важлива сесія у масках: в бюджеті створили резерв для боротьби із коронавірусом
У незвичному, «закритому» режимі та, звичайно ж, у масках пройшла вчора сорок шоста сесія Коропської селищної ради сьомого скликання. Провів засідання Коропський селищний голова Віктор Журавель.
Більшість питань порядку денного розглядали в режимі «питання-відповідь», адже перед сесією кожне з них депутати детально опрацювали у засіданнях профільних комісій.
На сесії затвердили цьогорічну програму фінансової підтримки комунального підприємства «Вода» для забезпечення працівників засобами індивідуального захисту від Covid-19 і ремонту ділянки водопроводу по вулиці Київська у Коропі (67 тисяч гривень). До програми підтримки КП «Благоустрій» внесли зміни − додали 30 тисяч гривень на такі ж засоби захисту працівників від коронавірусу.
Через загрозу коронавірусу затвердили нову редакцію Програми створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків на території Коропської селищної ради на 2018-2020 роки. Про всяк випадок програмою передбачили кошти на харчування працівників закладів охорони здоров’я, органів Державної служби України з надзвичайних ситуацій, органів Національної поліції України, лабораторних центрів МОЗ України, органу місцевого самоврядування, інших установ та організацій, які будуть супроводжувати, приймати, лікувати та доглядати пацієнтів з діагнозом або підозрою на коронавірусну інфекцію COVID-19, які працюватимуть на контрольно-пропускних пунктах.
Важливими були питання фінансів. Вчора депутати підтримали зміни до бюджету ОТГ для протидії коронавірусу. А саме − зменшення резервного фонду, зменшення програм культурно-масового характеру, програм по проведенню змагань, які не відбулися через карантин. У результаті в бюджеті утворили резерв для придбання засобів індивідуального захисту та дезінфекції у 130 тисяч. З них 30 тисяч лікарні уже передали, а 100 залишилися на той випадок, якщо наша лікарня прийматиме хворих на коронавірус. Поки що в області визначено 11 таких закладів, і наша ЦРЛ у перелік не входить.
Окремо 30 тисяч вирішили передати на первинний центр медико-санітарної допомоги, щоб купити засоби захисту та дезінфекції для ФАПів, для КП «Благоустрій» і «Вода» − 30 і 10 тисяч відповідно, а також 15 тисяч на програму створення і використання матеріальних резервів, про яку йшлося вище.
Загалом у бюджеті селищної ради на боротьбу з коронавірусом створений резерв у 215 тисяч гривень. Також, як ми уже повідомляли, одноденний заробіток на лікарню передали раніше працівники апарату селищної ради та її підприємств і установ, закладів освіти – разом майже 207 тисяч гривень.
Депутати також проголосували за виділення асигнувань за рахунок вільного залишку бюджетних коштів селищного бюджету – зокрема 53 тисячі 700 гривень на придбання паливного котла для Карильської школи.
Далі затвердили звіт про виконання селищного бюджету за минулий рік і взяли до відома інформацію про те, що резервний фонд селищного бюджету в минулому році не витрачався.
Селищний голова Віктор Журавель виступив зі звітом про виконання плану соціально-економічного розвитку громади за 2019 рік, точково акцентував на найголовнішому і запланованому на рік поточний.
Він нагадав, що торік вдалося залучити кошти екологічного фонду із області і почати ремонт очисних споруд в Коропі. Сесія обласної ради виділила певну суму коштів на цей об’єкт і на цей рік. І хоч коштів для повного завершення всіх робіт поки недостатньо, але є сподівання, що цьогоріч очисні вдасться запустити.
Селищний голова акцентував увагу на програмі соціальної допомоги та підтримки, яка діє в громаді для допомоги тим, хто потрапив у біду. Так у 2019 році 98 жителів громади отримали фінансову допомогу на боротьбу з хворобами (загальна сума 160 тисяч гривень). Всього ж на фінансування цієї програми спрямували торік 248 тисяч гривень. Співфінансує громада і різні районні програми – торік на це направили 296 з половиною тисяч гривень.
Торік відреагували з приводу ремонту спорткомплексу, які озвучувала на загальних зборах молодь. В ньому за кошти селищного бюджету встановили нового котла і теплові конвектори, відремонтували санвузли. Спортсменам тепер значно тепліше і комфортніше.
На понад 300 тисяч гривень торік придбали фарбу для шкіл і зробили частковий ремонт шкільних автобусів. Торік зробили внутрішні санвузли у Лукнівській школі, в Атюшівській школі збудували і відкрили поле для міні-футболу зі штучним покриттям.
Щодо земельної сфери, то тут за кошти громади виготовлена документація з нормативно-грошової оцінки землі ряду населених пунктів.
Свій звіт по сецеконому Віктор Журавель завершив інформацією про те, що в рейтингу інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України наша ОТГ увійшла до 200 найкращих, зайнявши 104 позицію.
На сесії затвердили Стратегію розвитку Коропської ОТГ на 2019-2027 роки в новій редакції, звіти керівників комунальних підприємств селищної ради про роботу в минулому році, розглянули кілька питань, якими впорядкували майнові відносини, на 50% зменшили розмір орендної плати Головному управлінню Пенсійного Фонду у відповідь на його звернення.
Крім цього внесли зміни до кількох програм і затвердили цільову Програму з реалізації міграційної політики Коропського районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області на 2020 рік, надавши згаданому сектору фінансову підтримку в 3 тисячі гривень.
Продовжили засідання розглядом земельних питань.
Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради