Епідеміологи закликають не викидати захисні медичні маски у смітник
Перед цим їх рекомендують обробити антисептиком. Маску потрібно занурити в дезінфікуючий розчин, і тоді її можна навіть видалити до твердих побутових відходів після того, як ви її дезінфікували.
Нагадаємо, що одноразові маски можна носити не більше 2 годин.
Процес утилізації масок і спецодягу не менш відповідальний, ніж стадії їхнього виготовлення. Адже він не повинен негативно впливати на здоров’я людей і екологію.
Це ж саме стосується і рукавичок та інших засобів медичного призначення. У результаті протиепідемічних заходів, які сьогодні проводяться у зв’язку з епідемією коронавірусу, утворюється значна кількість медичних відходів. Вони можуть бути не тільки носіями вірусу, а й загрожувати довкіллю, якщо не дотримуватися правил їхнього збирання та передачі на знешкодження.
Так, використані маски, рукавички, флакончики від знезаражувальних засобів, спецодяг – усе це при недбалому ставленні може бути джерелом зараження інших людей та забруднення довкілля, особливо в період дії карантину. Тому не забуваймо правила і норми поводження з побутовими відходами, зокрема з медичними.
Для цього треба дотримуватись простих рекомендацій:
• вдома тримати окремий сміттєвий пакет для збирання відходів, що можуть бути потенційними носіями вірусів (маски, рукавички, паперові носові хустинки тощо);
• після заповнення герметично зав’язати та помістити ще в один пакет перед видаленням до сміттєвого баку або спеціальної ємності для збирання таких видів відходів (за наявності);
• під час перебування поза домівкою складати використані паперові хустині, маски в окремий пакет, який потім вдома помістити у загальний пакет для таких відходів;
• не викидати одноразовий посуд, використані засоби захисту та паперові хустини до звичайних сміттєвих урн, не допускати, щоб птахи і тварини розносили їх довкола.