У невеликому Вільному прагнуть жити згуртовано й дружно
Збори уповноважених громадян Вільненського старостинського округу пройшли у місцевому клубі 20 лютого. Провела захід староста Лариса Москальова. Участь у роботі зібрання взяв заступник Коропського селищного голови Василь Кравченко, начальниця земельного відділу селищної ради Лариса Дорошенко, голова первинної ветеранської організації Віталій Мельоха, представник товариства «Черешеньки» Сергій Нескородов, дільничний Владислав Нешта.
«Портрет» округу в цифрах
Зібрання розпочали хвилиною мовчання, адже захід пройшов у День Героїв Небесної Сотні.
Людей на щорічну сходку завітало трохи менше, ніж зазвичай, через те, що в день зборів у селі були похорони. Звіт старости заслухали близько 30 жителів.
Всього на території старостинського округу сьогодні проживають 419 громадян, з них 269 у Вільному, 110 у Тарасівці, 31 у Зайцевому, 9 у Борисові. Місцеві жителі працюють у товариствах «Агрольон», «Черешеньки», агрофірмі «Тарасівка», в організаціях і установах Коропа, бо до нього лічені кілометри. За підрахунками старости 37 жителів виїхали у Чернігів і Київ на заробітки.
У старостинському окрузі налічуються 57 дітей до 17 років. Троє діток торік народилися, 6 громадян померли.
Село активних людей
Багато уваги в старостинському окрузі присвячують чистоті. Через Вільне проходить дорога до Коропа з обласного центру, а тому про «обличчя» села тут звикли дбати дуже ретельно.
− Ми хочемо, щоб скрізь був порядок, щоб наше село було найкращим! Через наше село всі їдуть, і бачать, що в нас територія прибрана, місток прибраний, зупинка, як ляля. Тому ми будемо над цим і далі працювати, − похвалилася староста.
Раз у місяць за ініціативи й участі очільниці округу тут проводять акцію «Борись за чисте узбіччя». Працівники установ не цураються виходити на вулицю і збирати сміття у мішки. На зборах староста поіменно хвалила односельців, які впорядковують нежилі обійстя, ліквідовують кущі і зарослі. Згадала місцеву жительку Надію Троценко, яка за власні кошти почистила колодязь. Подякувала людям, котрі встановили та пофарбували огорожу дитячого майданчика. Працювали і дорослі, і малі. На майданчику батьки організували чергування, тож порядок і чистота у місця дитячих забав постійно на контролі. Та особливо грандіозну роботу провели торік для очищення території біля копанки. У надії облаштувати місце відпочинку із купальнею працювали п’ять субот за будь-якої погоди. Шкода, що почистити копанку не вийшло, бо ця робота коштує величезних грошей.
Допомагало причепурювати територію і комунальне підприємство Коропської селищної ради. Комунальники косили узбіччя, прибирали великі дерева на кладовищі в Тарасівці, допомогли із прибиранням, коли на кладовищі у Вільному впало дерево.
Але ідеально, звісно, не все. На жаль, щороку все менше людей виходять на прибирання кладовища. Є питання щодо чистоти і до окремих громадян та підприємців… Принагідно староста закликала тих, хто має сили і здоров’я, доєднатися до щорічної акції чистоти на кладовищі. Святий бо обов’язок. А ще попросила всіх цінувати чужу працю.
Здобутки і плани
Окрім зазначеного вище, торік у селі почистили ще два колодязі за кошти самооподаткування і зібраних кутком грошей, пофарбували дитячий майданчик біля бібліотеки, спиляли суху березу, побілили зупинку, відремонтували коридор у сільському клубі, на постійному контролі тримали вуличне освітлення, на кладовищі боролися із акацією. Давно хотіли перекрити ФАП – і нарешті це зробили. Цю роботу осилили за співпраці центру первинної медико-санітарної допомоги, комунального підприємства Коропської селищної ради «Благоустрій», місцевих жителів, спонсорів − ТОВ «Черешеньки» і Володимира Селянського. Окрім цього зробили новий поріг і пандус, а працівниці медустанови провели косметичний ремонт всередині.
Деякі господарські справи допомогли вирішити кошти «самооподаткування». Торік у старостинському окрузі здавали по 50 гривень із двору, і додатково за трактор, мотоблок і коня 30, 15, і 15 гривень відповідно. Гроші здали із 66% дворів, до спільної «копилки» надійшло 6 тисяч 100 гривень.
Лариса Василівна розповіла і про спонсорську підтримку. Товариства «Черешеньки», «Агрольон», «Тарасівка», хлібозавод і приватний підприємець Максименко надали новорічні подарунки для дітей чи допомогу для участі в Миколаївському ярмарку. Володимир Куніцин подарував у сільський клуб тенісного стола. Керівник СТОВ «Агрольон» Володимир Михалишин надавав транспорт для різних потреб.
Із запланованого на зборах торік не вдалося тільки почистити копанку і облаштувати купальню, освітлити вулицю Садову в Тарасівці. «Пункт» освітлення перенесли на поточний рік. Із керівником ТОВ «Черешеньки» вже є домовленість за надання проводу, і ліхтарі там скоро мають світити.
Також запланували:
- прогрейдерувати дорогу (вулиця Василя Нікітіна);
- завершити випилювання дерев на кладовищі в Тарасівці;
- встановити новий котел, нові вхідні двері до ФАПу;
- поставити тенісний стіл, турніки, ворота для міні-футболу, замостити поле піском;
- встановити впізнавальну табличку перед Тарасівкою;
- відремонтувати поріг у клубі;
- почистити колодязь;
- замінити покрівлю зупинки;
- виготовити нові дерев’яні мари.
Старості – людська похвала
Лариса Василівна озвучила добрі відгуки, які чує про тих людей, котрі працюють на території села. Наприклад, про відповідальну й добросовісну соціальну працівницю Людмилу Мурзу, яка обслуговує на дому вісьмох людей, про молоду професійну та людяну фельдшерку Світлану Зязю, про нову завзяту директорку клубу Людмилу Шкурай. За багаторічну працю староста подякувала колишній директорці клубу Надії Мурзі. Добре слово і подяку заслужив дільничний Владислав Нешта, який попри те, що обслуговує аж 17 сіл, завжди на зв’язку і в разі чого готовий приїхати.
У продовження зборів дільничний прозвітував про стан правопорядку на території округу. Консультації із багатьох земельних питань надала начальниця земельного відділу селищної ради Лариса Дорошенко.
Окрім питань землі учасники зборів озвучували й інші проблеми, серед них відсутність освітлення в селі Зайцевому, проблема із доставкою квитанцій за електроенергію.
На завершення із орендодавцями поспілкувався представник ТОВ «Черешеньки» Сергій Нескородов. Він запевнив, що передасть керівництву озвучені на зборах проблеми. На його думку, такі питання як перекриття зупинки, грейдерування доріг, встановлення котла у ФАПі у цьому році вдасться вирішити.
Підсумував збори заступник Коропського селищного голови Василь Кравченко. Він похвалив роботу старости, і закликав жителів округу підтримувати Ларису Василівну, бо видно, що село їй небайдуже.
− Староста у нас молодець! − підтвердили люди. Прозвучало прохання навіть преміювати її за роботу.
Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)