День пам’яті Леоніда Каденюка пройшов у Коропській школі
«Зоряні спогади» − таку теплу романтично-ностальгійну назву обрали для заходу, присвяченого першому космонавту незалежної України, а також ветеранам космічної галузі, котрі бували на коропській землі, яких тут пам’ятають і шанують.
Зустріч пройшла в рамках Тижня пам’яті першого космонавта незалежної України. Леонід Костянтинович народився 28 січня, пішов із життя космонавт теж у січні, 31 числа, два роки тому.
В актовій залі Коропської школи, де свого часу бував Леонід Каденюк, зібралися учні, вчителі закладу й почесні гості. Їх на початку представив директор школи, голова Чернігівського регіонального відділення Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» Іван Головешко. Це народний депутат ІІІ-ІV скликань, голова правління УМАКО «Сузір'я» Олег Петров, доцент кафедри міжнародної економіки Національного авіаційного університету, кандидат економічних наук Анастасія Сємакова, голова районної ради Михайло Мазуренко, заступник Коропського селищного голови Василь Кравченко, депутат обласної ради Микола Мисник.
Розпочали зустріч із перегляду фільму про візити космонавта до Коропа. Прекрасний пам’ятний міні-фільм про видатну людину створила студія «Відео артс», що діє в Коропській школі.
Леонід Костянтинович досягнув висот в усіх значеннях слова, а в житті був простою в спілкуванні, щирою людиною. Знайомством із ним можуть пишатися багато коропчан – у селищі, де народився «зоряний мрійник» Микола Кибальчич, де активну діяльність провадило УМАКО «Сузір’я», Леонід Костянтинович зі своїми колегами був неодноразово.
Звертаючись до всіх у залі, Олег Петров згадав ці зустрічі, те, як вони надихали тодішніх учнів, «підштовхували» їх до космічно-технічного майбутнього. Понад 250 випускників Коропської школи вступили до столичного «Політеху», в національний авіаційний університет, у «фізтех» Дніпропетровського університету… Планувати свій власний «шлях до зірок», жити і працювати в рідній країні, присвячувати їй свої вміння й талант Олег Володимирович побажав і сучасним учням.
Продовжили зустріч презентацією книги Леоніда Каденюка із назвою «Місія – космос», над якою космонавт працював 10 років. По примірнику унікального видання вручили колективу регіонального історико-археологічного музею, шкільній бібліотеці, кращим учням школи Марині Богуславській і Павлу Пилипцю.
Далі учням школи запропонували пригадати дійсно приголомшливі факти із біографії Леоніда Каденюка: завдяки йому в космосі вперше побувала друкована книга – «Кобзар» Тараса Шевченка, а на борту «Колумбія» в космічній невагомості лунав Гімн України.
Постать Леоніда Каденюка, звичайного хлопця із простої сім’ї, який мав потужну мету і зміг себе реалізувати, є прикладом для наслідування для молодого поколінням. Ця ідея пролунала у виступах Миколи Мисника і Василя Кравченка.
Молода науковця Анастасія Сємакова закликала учнів вчитися і використовувати різні можливості, брати участь у конкурсах, олімпіадах, конференціях і таким чином творити власне майбутнє.
Насамкінець Іван Головешко зазначив, що УМАКО «Сузір’я» виступило із ініціативою назвати сучасну вулицю Поштову в Коропі іменем першого космонавта Незалежної України Леоніда Каденюка. Не так давно в Коропі його іменем назвали сквер.
Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)