Стан виробничого травматизму та пожежної безпеки в агропромисловому комплексі на Чернігівщині торік

Дата: 27.01.2020 11:30

Фото без описуЗагальна кількість травмованих на виробництві в області за 12 місяців 2019 року склала 114 особи, проти 119 за 2018 рік. Смертельно травмовано 11 осіб проти 12.

Зокрема на підприємствах агропромислового комплексу області травмовано 22 особи (було 16), в тому числі 2 (було 3) зі смертельними наслідками, харчова промисловість – 9 (було 9), в т. ч. 1 (було 1) зі смертельним наслідком, лісове господарство -2 (було 5), в т. ч. 1 (було 1) зі смертельним наслідком.

Відповідно до проведеного аналізу нещасні випадки з летальним наслідком сталися за наступних обставин:

Так, 14.02.2019 при виконанні лісосічних робіт лісоруб Новгород-Сіверського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» Селезень В.М. отримав травму голови падаючим, завислим деревом. При транспортуванні потерпілого до лікарні Селезень В.М. помер в автомобілі швидкої медичної допомоги.

08.05.2019 під час догляду за худобою директора КП «Вербівка» Ріпкинського району було смертельно травмовано бугаєм-плідником.

25.07.2019 рухаючись між об’єктами обслуговування в м. Ічня Чернігівської області начальник служби безпеки ПОСП «Ічнянське» керуючи службовим автомобілем Нива-2121 потрапив в дорожньо-транспортну пригоду внаслідок зіткнення з причепом зустрічного вантажного автомобіля КАМАЗ та від отриманих травм помер на місці події.

Нещасні випадки, пов’язані з виробництвом, були допущені на підприємствах:

• сільського господарства Ічнянського, Корюківського та Прилуцького районів по 4 випадки, Ріпкинського та Сновського по 2, Бахмацького, Бобровицького, Куликівського та Носівського районів по 1 випадку та 1 випадок по м. Чернігів;
  • харчової промисловості Прилуцького 2 випадки, Корюківського, та Сновського районів по – 1 випадку, м. Ніжин – 2 та м. Чернігів – 2;
  • лісового господарства Н. Сіверського та Чернігівського районів
    по 1 випадку.

З аналізу актів розслідування нещасних випадків за формою Н-1 з’ясовано, що серед причин виробничих травм, які призвели до летальних наслідків, основними були організаційні.

За 12 місяців 2019 року на об’єктах АПК сталося 5 пожеж:
3 пожежі під час жнивної компанії 2019 року, внаслідок чого знищено 28 га зернових на корені, збитки від яких склали 426,9 тис. грн та 2 пожежі
на об’єктах АПК, збитки від яких склали 55,0 тис. грн (в 2018 році відповідно
11 пожеж та 1284,7 тис. грн збитків).

Пожежі виникли: в ТОВ АФ «Нива 208», Носівського району,
вогнем знищено – 10 га на корні ячменя, причина – ймовірний розряд блискавки; ФГ «Тимошенко Н.І.», Борзнянського р-ну, біля 8 га озимої пшениці, причина пожежі – підпал; ПП «Червонярські аграрні інвестиції», Коропського району, 10 га жита та автомобіль «КАМАЗ», причина пожежі – налипання залишків рослинності на випускний колектор автомобіля.

На об‘єктах АПК: Семенівського ТОВ «Українська льняна компанія плюс» с. Іванпуть та ТОВ «Ресурс Агро» с. Мала Дівиця Прилуцького районів.

Основні причини пожежі:

• підпал – 1;
  • ймовірний розряд блискавки – 1;
  • налипання залишків рослинності;

на випускний колектор автомобіля – 1;

• недоліки конструкцій виготовлення та монтажу – 2.

Шановні керівники сільгосппідприємств! Наголошуємо, що проведення організаційних заходів з профілактики виробничого травматизму та пожежної безпеки повинне стояти на одному рівні із питаннями матеріально-технічного забезпечення виробничих процесів. Таким чином ваша діяльність буде стабільною, високопродуктивною та прибутковою.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку ОДА

Фото Управління ДСНС України у Чернігівській області

пожежа на полі у Билці

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)