У Вишеньках добудували водогін

Дата: 26.12.2019 12:44

Фото без опису Завершилося будівництво потрібного Вишенькам і пріоритетного для громади проєкту.

Через те, що вода у Вишеньках глибоко, без централізованого водогону не обійтися. Він у селі вже був, але із однієї з двох свердловин почала йти непридатна вода. Тож на іншу вирішили встановити нову 15-метрову водонапірну башту, й пустити від неї 500 метрів водогону. Перепон було багато. По-перше, водогін проходить по дну ставка. Тому були складнощі не лише в технічному плані, а і в дозвільному, бо знадобилися висновки аж столичних екологів. Інший момент – село знаходяться в історичній зоні, тому земляні роботи проходили під наглядом археологів. Все це затягнуло в часі будівництво водогону.

Загальна кошторисна вартість цього важливого проєкту − 1 мільйон 339 тисяч гривень. Будівництво фінансувалося коштом субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

− Воду запустили. Зробили промивку труб, дезінфекцію, − звітує про роботу Іван Бориско, директор комунального підприємства «Вода», на балансі якого перебуває водогін у Вишеньках.

«Будівництвом століття» називає проєкт староста села Володимир Дяченко, який як ніхто знає, скільки всього довелося пройти, аби мати результат. Каже, що будівництву дуже сприяла погода. Потепління дозволило закінчити земляні роботи, і навіть вдалося розрівняти біля башти та ставка, засіяти травою. Староста каже, що сподівається, що тепер Вишеньки будуть із якісною водою.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю
виконавчого апарату Коропської селищної ради

(фото із архіву)