Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Безпека праці в зимовий період року

Дата: 09.12.2019 12:23
Кількість переглядів: 358

  Фото без описуПрацівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства – такими є вимоги статті 14 Закону України «Про охорону праці»

   Основні причини настання нещасних випадків узимку – організаційні, в яких переважає людський фактор. А саме: порушення трудової та виробничої дисципліни, порушення вимог інструкцій з охорони праці, порушення режиму праці та відпочинку, незастосування засобів індивідуального захисту, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів, особиста необережність. В зимовий період збільшується кількість випадків  падіння працівників під час пересування пішки та настання дорожньо-транспортних пригод,випадки пожеж.

   Щоб зменшити вірогідність падіння працівника під час пересування пішки в ожеледицю, необхідно дотримуватись наступних основних правил поводження:

  - пересувайтеся тільки по передбачених для цього пішохідних доріжках;

  - вдягайте зручне взуття на низьких підборах та неслизькій підошві;

  - дивіться під ноги та обходьте небезпечні місця;

  - ходіть не поспішаючи;

  - будьте гранично уважні під час переходу проїжджої частини дороги та пересування по східцях;

  - ступайте на всю підошву взуття, ноги розслабте в колінах;

  - при переході по обледенілій поверхні не підіймайте високо ступні ніг, а робіть рухи подібно ковзанню;

   - не переносіть, по можливості, в руках тяжкі речі та не тримайте руки в кишенях;

  - тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару з метою попередження травмування від падіння з даху снігу, бурульок тощо.

   Водію, який знаходиться за кермом транспортного засобу в ожеледицю, необхідно бути обачним, їхати з найменшою швидкістю та пам’ятати, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях автотранспорту.

   В холодну пору року, перебуваючи на відкритому повітрі можливе переохолодження організму людини та обмороження частин тіла.

   Працівникам, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в закритих неопалюваних приміщеннях, вантажникам та деяким іншим категоріям працівників у випадках, передбачених законодавством, надаються спеціальні перерви для обігрівання і відпочинку, які включаються в робочий час. Власник або уповноважений ним орган, відповідно до вимог статті 168 Кодексу законів про працю України, зобов'язаний обладнати приміщення для обігрівання і відпочинку працівників.

  Пам’ятайте, що важливим заходом запобігання травматизму узимку є проведення на підприємствах позачергових інструктажів  для працівників щодо безпечного поводження під час пересування в складних погодних умовах, а водіям транспортних засобів – інструктажів з безпеки дорожнього руху.

       Микола Литвин, начальник Бахмацького відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України
в Чернігівській області


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь